Tarptautinė vaikų vasaros stovykla Zoro

Atgal

Tarptautinė vaikų vasaros stovykla Zoro

  2019-08-16

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka kartu su Jekabpilio (LV) ir Ludzos (LV) bibliotekomis vykdo 2014-2020 Interreg  V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Interaktyvi edukacinė erdvė – efektyvus socialinės integracijos būdas vaikams iš nepalankiose sąlygose gyvenančių šeimų, LLI-263 (OPEN UP)”, skirtą mažinti socialinę atskirtį per vaikų užimtumą. Viena projekto veiklų – vaikų vasaros stovyklų organizavimas. 2018 m. stovyklą organizavo partneriai iš Latvijos, Jekabpilio miesto savivaldybė. Birželio 17–21 d. Rokiškio jaunimo centro Žiobiškio turistinėje bazėje vyko tarptautinė vaikų vasaros stovykla „ZORO“, kurią organizavo Rokiškio J. Keliuočio viešoji biblioteka. Stovykloje dalyvavo 20 vaikų iš Latvijos ir 10 iš Lietuvos. Stovyklai vadovavo Gitana Vošterytė, jai talkino savanoriai Tautvydas Teišerskis ir Airika Judakovaitė. Vaikų apgyvendinimu, maitinimu, ekskursijomis bei įvairių veiklų organizavimu rūpinosi projekto koordinatorė Rasa Vingelienė, vyresn. bibliotekininkės – Nadiežda Ivanova ir Vida Ruželienė.
 
Stovyklos dalyviai smagiai leido laiką bendraamžių apsuptyje, mokėsi dirbti komandoje. Buvo ugdomi skirtingų šalių vaikų draugiški santykiai, skatinamas tarpkultūrinis bendravimas, stiprinamas vaikų pasitikėjimas, nes stovykla – tai vieta, kur galima užsiimti įvairiais užsiėmimais, susirasti naujų draugų, pagilinti užsienio kalbos žinias, pažinti, sužinoti, patirti naujų potyrių bei parsivežti namo ilgai atmintyje išliekančius įspūdžius!
 
Kiekviena stovyklos diena buvo detaliai suplanuota ir pilna įvairių įdomių veiklų. Pirmąją dieną dalyviai susipažino žaisdami įvairius žaidimus. Po pietų Rokiškio krašto muziejaus Istorijos skyriaus vedėjas Giedrius Kūjelis vaikus ir vadovus supažindino su Rokiškio miestu ir jo įžymiomis vietomis. Dieną užbaigė stovyklos atidarymo ceremonija su įvairiausiais žaidimais ir atrakcijomis.
 
Antrąją dieną stovykloje apsilankė tautodailininkas Danas Stočkus, kuris kūrybiškai pristatė liaudies meistrų amatą – medžio drožybą ir pakvietė vaikus dalyvauti edukacinėje programoje „Medžio paslaptys“. Vaikai turėjo užbaigti medinius paruoštukus – šaukštelius. Patrynę juos švitriniu popieriumi, patepę linų sėmenų aliejumi, vaikai džiaugėsi savo darbu. Galbūt, kuris nors vaikas ir ateityje susidomės šiuo amatu, nes drožėjo rankomis sušildytas medis atgyja ir skleidžia ypatingą energiją ir grožį.
 
Popietę užsiėmimai vyko Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje. Stovyklautojai buvo padalinti į tris grupes. Pirmosios grupės vaikai buvo supažindinti su 3D modelių kūrimu, projektavimo programomis ir spausdinimu. Kiekvienas stovyklautojas namo parsivežė pasigamintą  pelėdžiuką. IT užsiėmimus vedė vyres. bibliotekininkė Vida Ruželienė. Antrosios grupės vaikai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, kalbėjo apie knygas, skaitymą ir mokėsi kurti knygos personažą – pirštukinę lėlę iš filco. Šių paslapčių mokė vyresn. bibliotekininkė Nadiežda Ivanova. Trečiosios grupės vaikai kartu su stovyklos vadove Gitana Vošteryte ir savanoriais vyko ilsėtis ir maudytis prie Rokiškio ežero. Kas valandą vaikų grupės keitė veiklas. Vakare grįžę į stovyklavietę, dalyviai ruošėsi ir dalyvavo didžiajame „Madų šou“, kuris visiems suteikė daug džiugių akimirkų.
 
Trečiadienį tarptautinės stovyklos dalyviai vyko į Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Mechatronikos, robotikos bei skaitmenines gamybos katedros 3D labaratorijos vadovas, docentas Eugenijus Jurkonis stovyklautojams pravedė ekskursiją po universitetą, papasakojo apie studijas, 3D spausdintuvo galimybes, pristatė laboratoriją ir studentų sukurtus modelius. 
Vėliau visi aplankė Europos parką, kur pamatė įsimintinus Lietuvos bei pasaulio menininkų kūrinius, išgirdo intriguojančius pasakojimus apie „dinozauriškus kiaušinius“ ir „milžino krėslą“, pabūvojo namelyje, kuris išoriškai atrodo stabilus, tačiau, įlipus į vidų, pradeda siūbuoti kaip laivas. Dalyvavo orientaciniame žaidime, kurio metu grupėmis pasiskirstę dalyviai, užuominų vedami, skubėjo ieškoti paslėpto „Lobio".  Europos parko muziejuje vaikai išgyveno išvykos ir naujai patirtų įspūdžių džiaugsmą.
 
Ketvirta stovyklos diena taip pat buvo pilna veiklų ir įspūdžių. Bibliotekoje stovyklautojai toliau dalyvavo IT užsiėmimuose. Kompiuterine grafika kūrė piešinius tema „Mano stovykla 2019“. Su drono - Tello Ryze Tech pagalba dalyvavo žaidime „Į mįslių planetą“. Po to edukacinėje programoje „Juodai balta mintis“ susipažino su grafikos menu, atlikimo technika ir įsitraukė į kūrimo procesą. Iš vaikų sukurtų autorinių grafikos darbų, atvirukų, buvo sukurta parodėlė.
 
Po pietų vaikai dalyvavo prevenciniame užsiėmime, kurio metu buvo pakviesti Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai, kurie supažindino vaikus su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis ir kaip elgtis, jei atsitiko nelaimė. Su vaikais jie diskutavo, kokie pavojai tyko maudantis, suteikė informacijos apie pirminius gaivinimo veiksmus.  Taip pat vaikams primintas skubios pagalbos telefono numeris 112 bei paaiškinta, kaip reikia bendrauti su atsiliepusia operatore. Vaikai stebėjo gelbėtojų veiksmus gelbėjant skestantį žmogų, kai kuriuos gelbėjimo elementus išbandė ir patys. Be to, daug sužinojo apie gaisrininko profesiją, jos pavojus ir sunkumus. Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Virgilijus Kulikauskas papasakojo ir pristatė ugniagesių automobilius bei jose esančią įrangą. Stovyklos dalyviai iš Latvijos ir Lietuvos prevencinių pratybų pabaigoje gavo „Saugus elgesys gamtoje“ lankstinukus. Vakare, po įtemptos dienos, vaikai maudėsi, žiūrėjo 3D filmus, žaidė sportinius žaidimus, vaidino ir dalijosi patirtais įspūdžiais.
 
Išaušo penktadienis, paskutinė stovyklos diena. Tačiau ir jis buvo pilnas įdomių veiklų ir įspūdžių. Paskutinį kartą nusimaudę Žiobiškio ežere, susitvarkę kambarius ir stovyklavietę, vaikai atvyko į biblioteką, kur vyko stovyklos uždarymas. Po kūrybinių užsiėmimų, stovyklos veiklų rezultatų, parodų pristatymų, vyko apdovanojimai ir atsisveikinimo žaidimai.
 
Artėjo laikas atsisveikinti. Buvo liūdna ir graudu, kad tarptautinė stovykla baigėsi, kad reikia išsiskirti su ką tik sutiktais mielais ir nuoširdžiais žmonėmis. Ji suteikė dalyviams daug naujų idėjų, naujų patirčių, leido patobulinti asmenines ir socialines kompetencijas, kalbų bendravimo įgūdžius. Stovykla baigėsi, o užsimezgusi draugystė tarp šalių bibliotekų ir vaikų tęsis toliau.
 
Projekto trukmė: 2018.04.01–2019.11.30.  Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. Visas projekto biudžetas – 176 680,75 Eur. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo  finansavimas – 150 178,64 Eur.
 
Už šio straipsnio turinį atsako Rokiškio J. Keliuočio viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
 
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:
Daugiau informacijos apie projektą rasite: