Atvirų durų diena ,,Duok leteną“ bibliotekoje

Atgal

Atvirų durų diena ,,Duok leteną“ bibliotekoje

  2019-08-13

Renginys, skirtas atkreipti dėmesį į šeimininkų neturinčius gyvūnus. Jo organizatorės – neabejingos rokiškietės savanorės Nijolė Pranskūnaitė, Rita Kirstukaitė bei kt. nuolat prižiūrinčios beglobius gyvūnus ir Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkės. Renginio tikslas — susitikti ir  viešai kalbėti apie gyvūnų globos problemas Rokiškyje.
Tą dieną vaikų ir jaunimo skyriuje svečiavosi katinukai iš Gyvūnų gerovės organizacijos „Antras šansas“. Juos aplankė. Savanorių atsivežti kačiukai pradžiugino L/D „Pumpurėlis“ ir D/M „Ąžuoliukas“ vaikučius, bibliotekos skaitytojus, miesto gyventojus ir svečius, kiekvienas turėjo progą paglostyti juos ir pasidalinti savo šiluma bei meile. Savanorė N. Pranskūnaitė jautriai pasakojo kaip organizacija „Antras šansas“ skuba į pagalbą nuskriaustiems gyvūnams, kurie patys negali paprašyti pagalbos, rodė filmuotą medžiagą apie globojamus katinėlius. „Benamių gyvūnų globos problema Lietuvoje opi nuo neatmenamų laikų. Ji egzistuoja, nes žmonės leidžia gyvūnams daugintis ir galiausiai lengva ranka juos išmeta į gatvę, konteinerį ar svetimą kiemą. Gerai, kad yra žmonių, kuriems tai rūpi“, - kalbėjo N. Pranskūnaitė. — „Savanorių nėra daug, tačiau yra daug palaikytojų, rėmėjų, laikinų pagalbininkų. Vieni prisideda darbu, kiti – aukoja maistą, pinigus gydymui, padeda suteikdami transportą, teikia informaciją, suteikia namų globą“.
Dailininkė Asta Keraitienė vedė kūrybines dirbtuvėles „Laimingas katinėlis“. Nupiešti katinai šiuo metu puikuojasi šalia spaudinių parodos „Katės ir kačiukai“, kurią parengė bibliotekininkės. Veiklose dalyvavę vaikai, susitiko ir su bibliotekos lėlių teatro „Padaužiukai“ lėlėmis. Teatro režisierė Nadiežda Ivanova pristatė iš įvairių pasakų atkeliavusias teatrines lėles-kates, skaitė apie jas pasakas.  Pasirodo, katės yra labai protingos. Jos renginio dalyviams uždavė daug klausimų, mįslių. Už teisingus atsakymus dovanojo suvenyrinius puodelius ir sadainius.
Šis renginys — pirmasis žingsnis šviečiant visuomenę apie atsakingą gyvūnų įsigijimą, laikymą, sterilizavimo naudą bei siekiant padėti gyvūnams grįžti į namus ar ieškoti naujų šeimininkų. Svarbiausia dalyviai suprato, jog įsigyti gyvūną yra labai paprasta, o juo rūpintis yra ne tik nelengva, bet ir nepigu.
Gera žinoti, kad aplink tiek daug darančių gera žmonių. Tikimės, jog šis susitikimas buvo ne paskutinis.
Vaikų ir jaunimo skyriaus vyresn.bibliotekininkė Nadiežda Ivanova