Popietė „Akmenukų paslaptys“ Kalvių bibliotekoje

Atgal

Popietė „Akmenukų paslaptys“ Kalvių bibliotekoje

Kalvių kaimo bibliotekoje


Reta moteris savo papuošalų dėžutėje neturi papuošalo su akmenuku. Brangių, pusbrangių ar visai nebrangių akmenukų, naudojamų papuošalams gaminti, yra daug. Jau gilioje senovėje žmonės akmenis laikė šventais ir tikėjo, kad juose apsigyvenusios dieviškos būtybės.
Penktadienio popietę Kalvių filialo bibliotekininkės kvietimu moterys ir merginos rinkosi į popietę „Akmenukų paslaptys“. Daugelis žmonių mėgsta gėrėtis mineralais, jų forma, neįprastomis spalvomis. Popietėje bibliotekininkė supažindino susirinkusias su  agato, kalnų krištolo, ametisto, žadeito, amazonito, labradorito, unakito ir kitų akmenukų savybėmis. „Akmenys žmogui gali daryti didžiulę įtaką. Akmens elektromagnetinis laukas veikia žmogaus lauką“, - taip spaudoje rašė astromineralogė, knygų šia tema autorė Audronė Ilgevičienė.
Tinkamai parinktas akmenukas gal tapti talismanu. Popietės dalyvės rinkosi sau tinkamus akmenukus ir gaminosi apyrankes. Vaikai gamino apyrankes ne tik iš kalnų krištolo, rodonito, bet ir iš paprastų stiklinių karoliukų. Čia fantazijai nebuvo ribų.
Bibliotekoje veikia spaudinių paroda „Akmenukų paslaptys“.
Kalvių filialo vyresn. bibliotekininkė Gražina Matukienė