Sėlyniečių vakaronė „Levandų vanagynėje“

Atgal

Sėlyniečių vakaronė „Levandų vanagynėje“

Sėlynės kaimo biblioteka


Liepos 2 dieną Sėlynės bibliotekos bičiuliai uždarė trumpam bibliotekos duris ir išvyko į vasaros edukaciją „Levandų Vanagynėje“ (Lukšai). Edukaciją vedė „Vanagynės“ šeimininkė Kotryna.
Daug esame girdėję apie levandas, ne vienam jos labai patinka, tačiau kokias ir kaip jas teisingai auginti, kuo skiriasi jų rūšys, kokias magiškas galias jos skleidžia ir kokie gaminiai iš jų gaminami norėjome sužinoti tiesiogiai iš ekologiško Levandų ūkio šeimininkės Kotrynos, kuri prie Lukštų įkūrusi „Levandų Vanagynę“. Nepaprastas augalų grožis, išskirtinė vieta, gera aura pritraukia čia daugybę lankytojų.
Edukacijos metu pripildėme savo „smegenų biblioteką“ kvapų, skonių, potyrių, žinių, gerų emocijų atsargomis! Sužinojome „Levandų Vanagynės“ atsiradimo istoriją. Lavinome uoslę kvėpindami levandas po lietaus lauke ir uostydami džiovintų levandų kvapą. Pasisaldėme gyvenimą nauju skoniu, kuriame dominuoja augalo žiedeliai. Ragavome levandų arbatą. Stebėjome savo kūno ir emocijų pokyčius. Dalinomės žiniomis, pojūčiais ir atradimais. Pasigaminome muiliuką su levandomis. Rinkome gražiausią gaminį ir dalyvavome apdovanojimų ceremonijoje.
Grįždami užsiropštėme ant Lietuvos gamtos paminko – Ožakmenio ir laimingi, pilni įspūdžių, grįžome namo!
 
Sėlynės vyresn. bibliotekininkė Renata Baltrūnienė