Vasaros skaitymai - vaikų draugijoje gyja siela

Atgal

Vasaros skaitymai - vaikų draugijoje gyja siela

Kavoliškio kaimo biblioteka


Kasmetinė skaitymo skatinimo programa „Vasarą skaitome kitaip“ - Kavoliškio bibliotekoje, viena iš skaityti skatinančių kitokių priemonių, padedančių atitraukti vaikus nuo kompiuterių ekranų.
Birželio 4 dieną, gamtoje skaityti, kalbėtis, spėlioti, dalyvauti, svajoti susirinko Kavoliškio mokyklos – darželio 3-4 klasių moksleiviai. Didesnis dėmesys buvo skirtas trumpiems kūrinukams, mįslėms bei skaičiuotėms. Moksleiviai patogiai įsitaisę pievelėje skaitė įvairius kūrinius, sekė sakmes bei uždavinėjo mįsles - rungtyniavo tarpusavyje. Už teisingus atsakymus, dalyviai buvo apdovanojami skaniais obuoliais. Paklausti, ar smagu skaityti gamtoje, vaikai vienareikšmiškai atsakė, kad „taip“, tačiau dėmesį blaško aplinkiniai garsai tokie kaip: paukštelių čiulbėjimas, mašinų ūžimas ir noras lėkti maudytis!
Kad vaikas skaitytų knygas ir suprastų, kad tai malonumas, laisvalaikio praleidimo forma pirmiausia turi matyti pavyzdį iš tėvų.
Kiekvienoje bibliotekoje susiformavę saviti skaitymo skatinimo būdai, garsinis skaitymas, per knygų herojus, prisideda prie jauno žmogaus vertybių, elgesio normų stiprinimo ir skaitymo tradicijų formavimo.
Kviečiame visus – didelius ir mažus – dalyvauti „Skaitymo iššūkyje“! Juk vasara be knygos – ne vasara!