Pažintis su dronais, robotikos konstruktoriais

Atgal

Pažintis su dronais, robotikos konstruktoriais

  2019-06-05

Vaikų ir jaunimo skyriaus būrelio „IT Team“ nariams buvo pristatytas programavimo paketas pradedantiesiems. Mokiniai, susipažinę su rinkiniais LEGO Educations WeDo 2.0 ir Lego Mindstorms EV3, nekantriai kibo į darbą: rinko robotus pagal pasiūlytus modelius, mokėsi programuoti. Ketvirtokas Matas, turintis patirties robotų konstravime ir valdyme, noriai perdavė savo žinias draugams. Paleistų robotų pirmieji judesiai ir garsai konstravusiems suteikė daug gerų emocijų.
Ankstesnių būrelio užsiėmimų metu jaunieji entuziastai jau išbandė tame pačiame kūrybiniame pakete esantį droną - Tello Ryze Tech. Droną valdyti mokėsi su planšete ar iš anksto užprogramavę. Kitų užsiėmimų metu, buvo žaidžiamas žaidimas „Į mįslių planetą“. Šiam komandiniam žaidimui dalyviai gavo pasiruošimo užduotis. Pasitelkus paieškos priemones, reikėjo surasti internete mįslių, jas perkelti į popieriaus lapą ir atspausdinti. Mįslės buvo išdėliotos skirtingose vietose. Norintys patekti „Į mįslių planetą“, drono pilotai turėjo tiksliai programuoti skridimo ir nusileidimo kryptis.
Gera žinia ta, kad atnaujinta Vaikų ir jaunimo skyriaus viešoji interneto prieiga (VIPT) naujais kompiuteriais, inžineriniu, programavimo ir kūrybiniu paketais. Lankytojams pradėtos teikti naujos inovatyvios paslaugos. Pradinių ir vyresnių klasių moksleiviai  smagiai leidžia laisvalaikį bibliotekoje konstruodami su Ficher technik konstruktoriais. Vyresnio amžiaus lankytojai džiaugiasi atsiradusia galimybe skaitmeninti negatyvuose ar skaidrėse esančias nuotraukas, skenuoti dokumentus ir kt.
Vyresn. bibliotekininkė Vida Ruželienė