Knygos bičiulių paradigma – Kavoliškio bibliotekoje

Atgal

Knygos bičiulių paradigma – Kavoliškio bibliotekoje

Kavoliškio kaimo biblioteka


Gegužės 24 dieną Kavoliškio bibliotekoje vyko perskaitytų knygų aptarimas. Susirinkę knygų bičiuliai nekantriai laukė kol pristatysime naujai gautas knygas ir imsime aptarinėti perskaitytas istorijas.
Taip jau sutapo, kad pagrindinė perskaitytų knygų tema – materialinis luomas. Keletoje istorijų dominavo ryškus veikėjų skirstymas pagal piniginius luomus, šlovę, užimamą padėtį visuomenėje. Regis tie laikai kuomet buvo aiškiai akcentuojama turtinė išraiška ir pagal tai bendraujama su žmonėmis jau turėtų būti primiršta, tačiau autorių knygose vis dar galime atrasti užuominų. Taip pat pasakojimai, kuriuose minimas skurdas, nepriteklius vis dar skaudžiai paliečia skaitytojų širdis. Kartais sunku skaityti tokio žanro knygas ne todėl, kad vaizduojamas nepriteklius yra nepatraukliai aprašomas, o todėl, kad knygų veikėjai labai skaudžiai išgyvena. Jų pilka kasdienybė, visur stengimasis įžiūrėti pozityvumą taip paliečia mūsų jausmus, kad imi suprasti ir vertinti tai ką šiuo metu turi, džiaugtis jog esi sveikas ir turi mylinčią šeimą, draugus, namus...
Knygos sukelia jaudulį, paliečia mūsų jausmus, skatina išskirti labiausiai jaudinančius momentus, apie kuriuos, pasak skaitytojų galvojasi dar keletą dienų. Jei perskaityta knyga sugeba išlikti atmintyje kurį laiką – vadinasi ji buvo tau skirta.
Vyresn. bibliotekininkė Dovilė Matuzonienė