Šeimadienis - ypatinga diena bibliotekoje

Atgal

Šeimadienis - ypatinga diena bibliotekoje

  2019-05-21

Nors gegužės 15-ąją minima Tarptautinė šeimos diena yra gana jauna šventė, ji pradėta minėti prieš 26 metus, tačiau lengvai įsiliejusi į visuomenės gyvenimą jį išmargino džiugesio pilnomis spalvomis.
Rokiškio Juozo Keliuočio viešoji biblioteka šiemet pradėjo gražią skaitytojų šeimų tradiciją — Tarptautinę šeimos dieną paminėti kartu. Gražiausio pavasario mėnesio viduryje vyko šeimų šventė „Šeimadienis liteartūrinėje arbatinėje“. Žmonėms visame pasaulyje reikia šeimos. Tai saugumo ir laimės vieta, kur visi išmoksta solidariai gyventi. Tai akcentuojama bibliotekininkių parengtoje spaudinių paroda „Jums gražiausi žemės žiedai“ bei į renginį susirinkę vaikai su tėveliais, broliais, sesėmis, seneliais, krikšto tėveliais...
„Dabar žinoma kaip viena šilčiausių ir brangiausių švenčių Šeimos diena tarsi savotiškas visai neseniai minėtos Motinos dienos ir artėjančios Tėvo bei Vaikų gynimo dienos junginys, simbolizuojantis gyvenimo pilnatvę“, - taip kalbėjo renginio pradžioje vyresn. bibliotekininkė Sigita Tvirkutienė. Ji priminė, kaip svarbu gyventi darnioje šeimoje, kuriant tarpusavio santykius, kuriuose atsiskleistų nesenstančios vertybės: tėvų ir vaikų meilė, pagarba, pagalbos teikimas, toliarancija, atsakomybė. Taip pat bibliotekininkė pristatė savo vadovaujamą kūrybinių darbelių studijos „Naminukai“ narius, jų veiklą ir darbų parodą „Sagų fantazijos“ bei pakvietė norinčius vaikus prisijungti prie studijos veiklų.
Renginio metu vyko bibliotekos lėlių teatro „Padaužiukai“ J. Biržio inscenizacijos „Kiškio trobelė“ premjera. Vyresn. bibliotekininkė, teatro režisierė Nadiežda Ivanova. Beje, mažieji aktoriukai šį kartą jaudinosi – juk pagrindiniai spektaklio žiūrovai ir vertintojai pirmą kartą buvo jų tėvai. Premjera pavyko, žiūrovai negailėjo plojimų ir gražių žodžių. Po pasirodymo režisierė pasidžiaugė teatro aktoriukais ir jų šeimomis. Šeima - toks mielas ir šiltas žodis. Į jį telpa tiek daug. Įteikdama šeimoms gėles, ji palinkėjo, kad  tėčių švelnus žvilgsnis, jų rūpestingų rankų tvirtumas, mamų beribė meilė, rūpestis, pirmas pabarimas, nerimas akyse užaugina žingeidžius, sąmoningus ir gerus vaikus. Be tėvelių paramos ir palaikymo, be vaikų didelio noro lankyti smagias repeticijas ir vaidinti su lėle, nebūtų tokio šaunaus pasirodymo ir tokios j aukios šeimyniškos šventės „Šeimadienio“.
Žodžio „šeima“ prasmė patikrinta renginio pramoginėje dalyje „Aš, tėtis ir mama – mes laiminga šeima“. Literatūrinėje arbatinėje netrukus visi šventės dalyviai pasijuto kaip vienos didelės šeimos nariai: dalinosi mintimis apie šeimą, būtį ir buitį, problemas, džiaugsmus ir rūpesčius, vaišinosi arbata ir saldumynais, žaidė smagius žaidimus, kuriuos organizavo Rokiškio miesto filialo vyres. bibliotekininkė Valda Bugailiškienė.
Labai džiugu, kad gražią saulėtą dieną į šventę susirinkusių šeimų gausa pranoko visus lūkesčius. O dėmesys, gražūs žodžiai graudino ir šildė visų širdis… Taigi drąsiai galima sakyti: bibliotekoje gera, linksma ir smagu, kai visa šeima kartu! Nes joje šeimai sukurta palanki aplinka kultūringai, smagiai ir naudingai leisti laisvalaikį su knyga, žurnalu, žaislu, lėle ar IT technologijomis.
Vyres. bibliotekininkė, edukatorė Nadiežda Ivanova