Europos dienos Rokiškyje

Atgal

Europos dienos Rokiškyje

VB vaikų ir jaunimo skyrius


PAMINĖTOS EUROPOS DIENOS ROKIŠKYJE
 
Europos diena – kasmetinė Tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. 1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją. Tad šią dieną švenčiamas Europos Sąjungos gimtadienis. Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 m. Į šią sąjungą Lietuva įstojo 2004 m. gegužės 1 d. Europos dieną kasmet tūkstančiai žmonių švenčia įvairiai: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose, per kuriuos skleidžiama informacija apie ES.
Gegužės 8 d. Europos dienos renginiai Rokiškyje prasidėjo iškilmingu vėliavos pakėlimu Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje. Rokiškio krašto muziejuje sveikinimo žodį tarė Rokiškio rajono savivaldybės meras R. Godeliauskas, seimo nario R. Martinėlio patarėjas K. Baraišys, Rokiškio viešosios bibliotekos direktorė A. Matiukienė. Susitikime su Europos parlamentare Vilija Blinkevičiūte aptarta daugybę ES aktualijų. Kandidatai į Europos Parlamentą : seimo narys J. Jarutis ir Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys G. Girštautas dalinosi įžvalgomis, kokie prabėgę 15 metų buvo Lietuvai, kokią naudą gavome ir kokia ES ateitis. Šventinę nuotaiką palaikė koncertas su grupe „Baltos varnos“.
Viso renginio metu lauke veikė europalapinė su visa informacija apie Europos Sąjungą ir Europos Parlamento rinkimus. Buvo dalinami lankstinukai, ženkliukai, lipdukai, balionai.
Gegužės 9 d. Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje šventės dalyvius pasveikinti atskubėjo Europos jaunimo komandos narys J. Trumpa. Žinias apie ES išbandė ir „Europos egzaminą“ panoro laikyti nemažai moksleivių. Geriausiai pasirodė ir pirmą vietą užėmė Rokiškio Juozo – Tumo Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio gimnazistė Uršulė Tarvydytė.
Pasibaigus egzaminui, klausėmės D. Mazaliausko, Vilniaus teritorinės muitinės Mobiliosios grupės posto vyr. inspektoriaus, paskaitos „Žmonės, kurie saugo Europą“. Pasakojo apie aplinką tausojančios visuomenės saugumą. Su dalyviais diskutavo apie ES ateitį, pristatė kampaniją  „#ES drauge saugiau”.
„EUandME” diskusijos „Minimalistinis gyvenimas“ metu lektorės L. Juknė ir M. Makuškaitė pasidalino, kaip jas ES įkvepė gyventi tvarų ir aplinką tausojantį gyvenimą.
Bibliotekoje buvo lentynėlės su informacija apie Europos Sąjungą ir Europos Parlamento rinkimus. Buvo dalinami lankstinukai, ženkliukai, lipdukai, balionai. Visą savaitę veikė spaudinių paroda „ES drauge saugiau“.