Akcija „Lietuva skaito“

Atgal

Akcija „Lietuva skaito“

  2019-05-13

„Lietuva skaito“ – tai gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną vykstantis visuomeninis renginys, kviečiantis dalintis skaitymo virusu ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus.
Šią dieną akcijos rengėjai skatina lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. „Lietuva skaito!" akcija vyksta visur, kur tik galima rasti lietuvišką knygą ir skaitytoją. Visi kviečiami skaityti, deklamuoti ar kitaip atlikti kūrinius, rekomenduoti knygą bendraamžiams. Šių metų akcijos šūkis: Nudžiugink nors vieną knygą!
Bibliotekos darbuotojos, persirengusios kiškutėmis, skaitytojus jungtis prie šios akcijos pakvietė į Nepriklausomybės aikštę. Kas sėdėdami ant suoliukų, kas stovėdami ar sutūpę klausėsi skaitomų ištraukų iš K. Binkio knygos „Kiškių sukilimas“. Susidomėję pasakos klausėsi Rokiškio lopšelio/darželio „Nykštukas“, „Pumpurėlis“ mažieji auklėtiniai ir jų auklėtojos, Rokiškio Senamiesčio progimnazijos moksleiviai kartu su mokytojomis. O miesto gyventojams buvo skaitoma Rokiškio miesto legenda.
Džiaugiamės, kad į akciją susirinko gerokai virš šimto skaitytojų! Tikime, jog dalyvavusieji patyrė daug gerų emocijų!
 
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė