Paminėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Atgal

Paminėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Pandėlio miesto biblioteka


Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam iš mūsų primena tuos laikus, kai carinė rusų valdžia buvo uždraudusi mūsų tautos brandą liudijančius ženklus – kalbą, knygą, spaudą.
Gegužės 7 dieną, Pandėlio bibliotekoje, kartu su mokytoja Daiva Girdvainiene, lankėsi Pandėlio gimnazijos trečios klasės mokiniai.  Ilgą ir sudėtingą kelią nuėjusi knyga – tai pats didžiausias žmogaus sukurtas turtas žmogui. Kiekvienam iš mūsų: ir jaunam ir pagyvenusiam, aktyviam ir pasyviam, sumaniam ir abejingam. Knyga – tai žinių, minčių ir mokslo labirintas. Todėl, kiekvienas iš mūsų rinkdamasis knygą, vartydamas ją, skaitydamas, jau tampame istorijos, nuotykio ar jausmo tęsiniu.
Žmonės mėgsta skaityti knygas ne tik dėl to, kad smagiai praleistų laisvalaikį, kad kažko išmoktų. Žmonės mėgsta skaityti, nes knygos turi paslaptingas nematomas dureles, nematomus vartus, už kurių yra nuostabus vaizduotės ir svajonių pasaulis. Tik reikia tas dureles atverti.
Pradinukai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie kalbą, klausė ištraukas iš pasakų ir ieškojo atsakymų į įvairius klausimus susijusius su knyga. Ar skaitymas skatina mąstymą ir kūrybiškumą, ar suteikia pasitikėjimo savimi? Ar leidžia pažvelgti ir susipažinti su kitomis kultūromis bei praturtina mūsų kalbos žodyną? Ar gerina rašymo įgūdžius ir padeda įveikti nuobodulį? Visi kartu ieškojome priežasčių, kodėl verta skaityti knygas ir bandėme jas pagrįsti.
Na, o kaip nepasiklysti tarp knygų ir išsirinkti pačią įdomiausią? Kokio žanro, turinio, su kokiomis iliustracijomis ji turėtų būti? Vaikai apibūdino į ką jie kreiptų dėmesį rinkdamiesi knygą. Daugiausia renkantis knygą, vaikus domino knygos pavadinimas ir iliustracijos, tačiau būtina atkreipti dėmesį ir į literatūros sąrašą bei kitus suaugusiųjų patarimus. O jeigu knyga nepatiko, juk gali nutikti ir taip, nedramatizuokime. Jei nepatiko konkreti knyga, tai nereiškia, kad  niekada nepatiks ir skaitymas. Kantriai ieškokime tos „savosios“ knygos ir ji taps geriausiu draugu. Artėja atostogos, literatūros sąrašas paruoštas, tad atraskime laiko knygai, nors 20 minučių per dieną.
Vaikystėje įskiepyta meilė knygoms lydi kiekvieną žmogų visą gyvenimą, o laikas, kurį skiriame skaitymui, yra be galo vertinga investicija.
Pandėlio miesto vyresn. bibliotekininkė Audronė Kiaulėnienė