Nacionalinė bibliotekų savaitė Konstantinavoje

Atgal

Nacionalinė bibliotekų savaitė Konstantinavoje

Konstantinavos kaimo biblioteka


Štai ir praskriejo 19-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė „Ateik – sužinok – išmok“. Konstantinavos biblioteka šios savaitės metu kvietė skaitytojus praleisti laiką su knyga, mokytis dirbti su išmaniaisiais įrenginiais, pabendrauti. Balandžio 23 d. bibliotekos skaitytojai rinkosi į užsiėmimą, kurio tikslas – padėti gyventojams išmokti saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis, pagilinti savo turimas žinias. Susirinkusieji mokėsi dirbti planšetėmis ir išmaniaisiais telefonais. Apie išmaniuosius įrenginius, jų naudą, o kartais ir žalą kiekvienam naudotojui papasakojo bibliotekininkė Irena.  Projekto „Prisijungusi Lietuva“ bendruomenės skaitmeninė lyderė Janina Žemaitienė mokė susirinkusius dalyvius dirbti planšete, aiškino, kaip galima užsiregistruoti pas gydytojus, susimokėti mokesčius, naudotis kitomis e.paslaugomis.
Balandžio 27 d. bibliotekininkė pakvietė lankytojus į popietę-pokalbį „Biblioteka – ateik, sužinok, išmok“. Susirinkę skaitytojai diskutavo apie mūsų bibliotekos reikšmę kaimo žmonių gyvenime, jos teikiamas paslaugas, edukacinius užsiėmimus, rengiamus renginius. Juk biblioteka yra vienintelis židinėlis, kur galima susirinkti, pabendrauti, gauti naujausią informaciją. Nors daug dėmesio skiriama naujoms technologijoms, tačiau paprasto, kasdieniško bendravimo akis į akį niekas niekada nepakeis. Taip pat bibliotekininkė  parengtoje knygų apžvalgoje „Nauja, įdomu, naudinga“ pristatė gautas naujausias knygas.  Daugelis ypač susidomėjo išleista Rokiškio r. savivaldybės Juozo Keliuočio Viešosios bibliotekos istorija.  Bibliotekininkė nuoširdžiai padėkojo aktyviausiems bibliotekos skaitytojams ir pagalbininkams, įteikdama jiems po gėlės žiedą ir knygą.
Savaitės metu bibliotekoje vyko akcija „Tapk bibliotekos skaitytoju ir dovanų gauk skaitytojo pažymėjimą“. Net devyniolika bibliotekos skaitytojų pasinaudojo šia akcija.
Dalyviai pagerino savo skaitmeninius įgūdžius, išmoko geriau naudotis įvairiomis e. paslaugomis, daugiau sužinojo apie asmeninių duomenų apsaugą.
Popietės metu buvo pristatyti dažniausiai naudojami skaitmeniniai įrenginiai, priminta apie jų naudą ir netgi žalą. Diskutavome, kad nors ir žengiant koja kojon su technologijomis, turėtume visgi nepamiršti paprasto, kasdieniško bendravimo susitinkant akis į akį. Dalintis džiaugsmais, pabūti daugiau gryname ore ar pasiemus mėgiamą knygą leisti sielai pasidžiaugti.
Konstantinavos filialo vyresn. bibliotekininkė Irena Žindulienė