Edukacinė programa „Lėlė – raktas į vaiko širdį“

Atgal

Edukacinė programa „Lėlė – raktas į vaiko širdį“

Pandėlio miesto biblioteka


Gegužės 2 dieną Pandėlio miesto biblioteka sulaukė didžiulio būrio mažųjų skaitytojų, bei teatro mylėtojų. Į susitikimą su Bajorų kultūros centro lėlių teatro kolektyvu „ČIZ“ atskubėjo Pandėlio lopšelio darželio auklėtiniai  ir  Pandėlio gimnazijos pradinukai,  lydimi savo mokytojų Renatos Kiburienės, Irenos Veikšrienės, Rimos Vilkienės ir Irenos Putkienės.
Susitikimo pradžioje Rokiškio savivaldybės J. Keliuočio bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Nadežda Ivanova vaikams pademonstravo sukurtas teatrines lėles, supažindino su jų gamyba, valdymo technika. Vaikai turėjo galimybę paimti patinkančią lėlę į rankas, su ja susipažinti iš arčiau ir pavaidinti savo draugams.
Bibliotekos salėje jaunieji skaitytojai žiūrėjo spektaklį „Šuniškos istorijos“. Spektaklio  metu lėlininkės Nijolė Čirūnienė, Dalia Ziemelienė ir Nadiežda Ivanova pasitelkusios savo išradingumą, sugebėjimus bei žinias , išmaniai naudodamos lėlių teatro meną, žaidė vaidybines improvizacijas su teatrinėmis lėlėmis, taip įtraukdamos vaikus į stebuklingą knygų pasaulį bei skatindamos vaikus mylėti teatrą, aktyviau klausytis, laisvai ir kūrybingai bendrauti bei dalyvauti spektaklyje kartu su spektaklio  herojais.
„Lėlė- raktas į vaiko širdį“ ir tai yra pats didžiausias stebuklas, kai daugybė vaikų patiki, kad lėlė gyvena ir jaučia, lėlė moko ir auklėja. O juk lėlių žanras yra be galo įdomus, talpinantis savyje šimtus galimybių, įvairių sceninės raiškos formų, kurios tikrai gali sudominti ir bręstantį žmogų, jeigu bus pasirinkta atitinkama tema, jeigu scenoje bus nagrinėjamos jam rūpimos ir aktualios problemos.
Šiltas lėlių teatro aktorių bendravimas paliko nepakartojamą įspūdį ir vaikams, ir mokytojoms, ir mums bibliotekininkėms. Tai buvo nuostabios meno ir teatro pažinimo pamokos.
Dėkojame visiems svečiams ir žiūrovams už dalyvavimą renginyje. Susitelkus visiems kartu – bibliotekininkėms, auklėtojoms ir mokytojoms labiau pasiseks vaikus sudominti knyga ir skaitymu.
Pandėlio miesto vyresn. bibliotekininkė Audronė Kiaulėnienė