Literatūrinė popietė „O jei nutiltų žodis“ Suvainiškyje

Atgal

Literatūrinė popietė „O jei nutiltų žodis“ Suvainiškyje

Suvainiškio kaimo biblioteka


Kaip ir kasmet, balandžio 23-29 dienomis visose šalies bibliotekose vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Kviečianti savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus į bibliotekas. Šių metų 19-oji NBS vienijanti tema „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“ primena apie neišmatuojamas galimybes visiems bibliotekų lankytojiems.  Lietuvos bibliotekininkų draugija, primena, jog šiandien bibliotekos visame pasaulyje virsta kūrybinėmis laboratorijomis, kur susitinka idėjos, žinios, patirtys ir technologijos. Turinčios labiausiai išplėtotus tinklus, galinčios pasiekti mažiausius ir atokiausius rajonus, bibliotekos atlieka svarbų vaidmenį mažinant kultūrinę ir skaitmeninę atskirtį, telkiant bendruomenes, ugdant kūrybingą ir laisvą asmenybę.
Labai malonų, kad priėmė kvietimą kolegės Dalia Kumpauskienė (Čedasų)  ir Irena Žindulienė (Konstantinavos) atvyko su savo skaitytojais. Jau vyrauja tarp bibliotekų lankymasis vieni pas kitus pernai lankėsi Kamajų seniūnijos bibliotekininkės.
Literatūros popietės dalyviai klausėsi Stanislavos Kabutavičienės, Janinos Žemaitėnės pačių sukurtų eilėraščių.  Noriu pasakyti, kad poečių eilėraščiuose atsiskleidžia visa paletė giliausių jausmų ir išgyvenimų - ilgesys, meilė, liūdesys, skausmas, neviltis, žlugusios mergautinės svajonės, gyvenimo trapumas ir laikinumas, neaiškios ateities viltys, žmogaus vienišumas.
Zita Maldūnienė sakė pasakas, o Birutė Sakalauskienė, Irena Žindulienė, Regina Šimėnienė paskaitė kitų poetų sukurtus kūrinius. Janina Zita ir Birutė dar skaitė tarmiškai. Irena priminė, kad ši savaitė paskelbusi akciją „Skaitytojo pažymėjimas“ dovanų. Dalyvavusiems popietėje buvo įteiktas skaitytojo pažymėjimas, kitiems apsilankymo metu.
Suvainiškio filialo vyresn. bibliotekininkė Regina Šimėnienė