Skaitmeninis amžius – kas tai? Popietė Kavoliškio bibliotekoje

Atgal

Skaitmeninis amžius – kas tai? Popietė Kavoliškio bibliotekoje

Kavoliškio kaimo biblioteka


Balandžio 11 dieną Kavoliškio bibliotekoje vyko popietė tema „Skaitmeninis amžius – kas tai? Ar susimąstome kokią įtaką mūsų gyvenimams daro skaitmeniniai prietaisai? Kodėl šiandienos nebeįsivaizduojame be išmanaus mobiliojo telefono ar kompiuterio?
 Tobulėjant technologijoms, tobulėja ir žmonės. Vis dažniau besisukdami kasdieninėje rutinoje imame ieškoti kitokių laisvalaikio praleidimo būdų, kartais netgi prietaisų paįvairinti dienai. Jau akmens amžiuje žmonės mąstė kaip savo istoriją perteikti palikuonims, piešė šeimų istorijas, kad ateities kartos suprastų ir sugebėtų perimti tradicijas bei papročius. Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje viskas daug paprasčiau. Užtenka nuotrauką išsaugoti telefone ar skaitmeninėje laikmenoje, ir svarbiausios akimirkos jau užfiksuotos. Dalintis informacija dabar taip paprasta. O bendravimas su artimaisiais, kurie yra svetur tapo daug lengvesnis pasitelkiant prietaisą ir internetą. Regis gali girdėti ne tik garsą, bet matyti ir vaizdą, tarsi artimasis visai čia pat, šalia...
Popietės metu buvo pristatyti dažniausiai naudojami skaitmeniniai įrenginiai, priminta apie jų naudą ir netgi žalą. Diskutavome, kad nors ir žengiant koja kojon su technologijomis, turėtume visgi nepamiršti paprasto, kasdieniško bendravimo susitinkant akis į akį. Dalintis džiaugsmais, pabūti daugiau gryname ore ar pasiemus mėgiamą knygą leisti sielai pasidžiaugti.
Bibliotekoje taip pat veikia spaudinių paroda „Skaitmeninis amžius – kas tai?“.
Vyresn. bibliotekininkė Dovilė Matuzonienė