Kavoliškio bibliotekoje – sonetų skaitymai

Atgal

Kavoliškio bibliotekoje – sonetų skaitymai

Kavoliškio kaimo biblioteka


Nes paprastas žmogus pakelt pajėgia
Tik paprastas bėdas ...
Bet atlaikyt ramiai pačius pikčiausius
Dūžius likimo teįstengia tas,
Kas aukšta išmintim apdovanotas.
(Viljamas Šekspyras)
 
Balandžio 24 dieną Kavoliškio bibliotekoje vyko garsiniai sonetų skaitymai - „O jeigu aš ne tiesą čia kalbėjau“, – skirta Viljamui Šekspyrui paminėti. Šekspyro sonetai nėra nei paprastas lyrinis dienoraštis, nei grynai autobiografinis ciklas. Tai humanisto poema apie meilę ir draugystę.
Popietės dalyviai ne tik skaitė, bet ir analizavo sonetų reikšmę. Vieni manė, kad poetas dažniausiai kalba apie savo meilę tamsiaplaukei moteriai. Kiti galvojo, kad  kai kurių sonetų adresatas yra vyras, ir svarbiausia eilėraščių tema – draugystė. Diskusija užvirė manant, kad sonetuose yra daug atvejų, kai poeto žodžiai gali būti adresuojami tiek moteriai, tiek vyrui.
 Bet pagrindinis soneto tikslas įtikinti skaitytoją tikėti meilės galia. Šekspyro kūryboje slypi didžiulė visos žmonijos patirtis. Jis kalba ne tiek apie visuotinius dalykus (tauta, Dievas, istorija), bet apie asmeninius žmogaus išgyvenimus ir jo vidinio pasaulio prieštaringumą.
Viljamo Šekspyro skaitomi sonetai, sužavėjo ir padarė didelį įspūdį popietės dalyviams. Nes tikrai ne visi moka taip perteikti išgyvenimus, jausmus ir mintis kiekvienoje kūrinio eilutėje. Dažnai skaitant Šekspyro sonetus, mintys veda prie idėjos, pačiam rašyti tai kas ilgai sukasi galvoje. O mintis visada reikia reikšti, nesvarbu kokios jos asmeniškos.
Bibliotekoje veikia spaudinių paroda „O jeigu aš ne tiesą čia kalbėjau“ – skirta Viljamui Šekspyrui paminėti.
Kavoliškio filialo vyresn. bibliotekininkė Jūratė Bulavienė