„Kaip skaityti ir suprasti tekstus apie tikrovę“

Atgal

„Kaip skaityti ir suprasti tekstus apie tikrovę“

Obelių miesto biblioteka


Balandžio 5 ir 9 dienomis Obelių miesto bibliotekoje lankėsi Obelių gimnazijos pradinių klasių mokiniai lydimi mokytojų Inos Bieliūnienės bei Mildos Ščerbickienės. Žingeidūs antros ir pirmos klasės mokiniai dalyvavo pažintinėse pamokose „Kaip skaityti ir suprasti tekstus apie tikrovę“, kuriose pagrindinį dėmesį skyrėme enciklopedijoms, o jų bibliotekoje tikrai labai daug.
Bibliotekoje parengtų užsiėmimų metu vaikai visapusiškai pažino enciklopediją: sužinojo, kas yra enciklopedija, kokia jos paskirtis, rūšys, naudojimosi taisyklės... Mokiniai savo įgytas žinias pritaikė praktiškai dirbdami grupėse. Naudodamiesi skirtingomis enciklopedijomis, jų rodyklėmis, abėcėle, turiniu - ieškojo atsakymų į pateiktus klausimus. Vaikai dirbo noriai ir tikrai sparčiai. Net patys sudėtingiausi klausimai apie augalus, gyvūnus, techniką, transportą, profesijas buvo atsakyti.
Po šių veiklų apibendrinimo tapo aišku, jog enciklopedijų mįslės buvo įmintos ir mokiniams tapo lengviau skaityti ir suprasti tekstus apie tikrovę.
Ačiū mokiniams ir mokytojoms už dalyvavimą.
Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Dovilė Šimėnaitė