Startavo projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“

Atgal

Startavo projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“

Suvainiškio kaimo biblioteka


#PrisijungusiLietuva
 
Suvainiškio kaimo bibliotekoje balandžio 2-6 dienomis startavo projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ („Prisijungusi Lietuva“), kurio tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
Į mokymus užsiregistravo 10 norinčių, kurie pasirinko 1.Temą Pradedančiųjų mokymo programa. „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Buvo neramu kaip surasiu dalyviams tiek kompiuterių. Tačiau ši problema buvo išspręsta sklandžiai. Turėjome pasiskolinę tris kompiuterius iš viešosios bibliotekos, kiti atsinešė savo nešiojamus kompiuterius, plančėtes, išmaniuosius telefonus.
Tos skirtos 18 val. išdalinus į penkis užsiėmimus praėjo nepastebimai. Mokymo metų išklausėme seminarus (peržiūrėjome) kovo 27 d. „Bankas be kodų kortelių: praktiniai patarimai“, balandžio 3 d., klausėmės apie 2019 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimą, balandžio 4 d. tiesiogiai stebėjome Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovo prof. dr. Sauliaus Čaplinsko ir Imunoprofilaktikos skyriaus vedėjos Daivos Razmuvienės viešą paskaitą „VISKAS APIE TYMUS!“. Užsiėmimų metų studijavome parengtą medžiagą, papildomai sprendėme testus iš saugios savaitės. Atrodo, jok viskas žinoma, tačiau atsakant į paprastus klausymus, reikėjo pamastyti, prisiminti tai kas buvo pamiršta. Dalyviai pagerino savo skaitmeninius įgūdžius, išmoko geriau naudotis įvairiomis e. paslaugomis, daugiau sužinojo apie asmeninių duomenų apsaugą. Paskutinę dieną sėkmingai pildė anketą ir išlaikė testą. Visiems buvo įteikti baigimo pažymėjimai.
Suvainiškio filialo bibliotekininkė Regina Šimėnienė.