Vaikų knygos šventė „Augu su knyga“ Pandėlyje

Atgal

Vaikų knygos šventė „Augu su knyga“ Pandėlyje

Pandėlio miesto biblioteka


„Skubu!.. Neturiu laiko!.. Sudie…“ – tokių šūksnių turbūt kasdien išgirsi ne tik Lietuvoje, kuri yra pačiame Europos centre, bet ir daug kur kitur pasaulyje... Bet štai paimi į rankas knygą ir pasijunti kažkaip kitaip. Knygos, matyt, turi nuostabią savybę – jos padeda neskubėti. Atsivertęs knygą ir pasinėręs į ramią jos gelmę, jau nebesibaimini, kad pašėlusiu greičiu viskas pralėks pro šalį taip nieko ir nepamačius. Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti. Juk dažniausiai jas skaitome sėdomis, pasidėję ant stalo arba ant kelių, tiesa?“.
Balandžio 3 d. šiais, dailininko ir vaikų knygų autoriaus Kęstučio Kasparavičiaus žodžiais ir prasidėjo vaikų knygos šventė Pandėlio bibliotekoje. Renginyje dalyvavo vaikų lopšelio darželio auklėtiniai kartu su auklėtoja A. Muradova. Vaikai susipažino su Tarptautinei vaikų knygos dienai skirtu plakatu, jo istorija ir kad, šie metai lietuvių vaikų literatūrai – itin sėkmingi.
Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius laimėjo atranką ir tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos, kuri kasmet minima balandžio 2-ąją, rėmėju. Šiai progai dailininkas ir vaikų knygų autorius Kęstutis Kasparavičius nupiešė plakatą ir parašė laišką-kreipimąsi, kurio pagrindinė idėja – „Knygos padeda neskubėti“. Taigi Lietuvos vardas šių metų Tarptautinę vaikų knygos dieną skambės visame pasaulyje!
Kadangi švenčiame knygelės gimtadienį, tai kokia būtų pati mieliausia dovana knygelei? Į šį klausimą visi atsakė vieningai. Visos knygelės nori turėti kuo daugiau skaitytojų, tad visi kartu ir skaitėme istoriją apie mažą raibą vištytę. Vaikams buvo smagu pavirsti knygos personažais ir  atsakinėti į vištytės klausimus. Na o knygelės pamokantį moralą vaikai kartu su auklėtoja pavertė prasminga patarle: „Kas nedirba mielas vaike, tam ir duonos duot nereikia“. Toliau vaikučių laukė įdomios užduotys: teatrinės improvizacijos, pasakų spėlionės pagal knygelių ištraukas ir aišku šokiai. Na, kadangi artėja labai graži ir prasminga Velykų šventė tai vaikučiai margino iš popieriaus iškirptus kiaušinius. Šventės pabaigoje vaikučių laukė gimtadienio pyragas.
Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėjome vieni kitiems įdomių knygų, taip pat – kad ir patys būtume knygoms įdomūs! Taip, kaip ir savo kreipimesi rašė  vaikų rašytojas Kęstutis Kasparavičius.
Pandėlio m. vyresn. bibliotekininkė A. Kiaulėnienė