„Maža knyga – didelė širdis“ skirta tarptautinei vaikų knygos dienai

Atgal

„Maža knyga – didelė širdis“ skirta tarptautinei vaikų knygos dienai

Panemunio biblioteka


Sušilęs, saulėtas oras, bundanti gamta, grįžtantys paukščiai, sulauktas pavasaris atneša ir pabudimą žmogui ir gražių pavasario švenčių. Tačiau ne visi turbūt žino, kad balandžio 2 dieną prieš 214 metų gimė garsusis pasakininkas Hansas Christianas Andersenas. Sunku įsivaizduoti vaikystę be jo žinomų pasakų, kaip antai „Bjaurusis ančiukas“, „Nauji karaliaus rūbai“, „Coliukė“, „Mergaitė su degtukais“, „Karalaitė ant žirnio“ ir kt. Šio žymaus rašytojo gimimo diena yra paskelbta tarptautinė vaikų knygos diena, kviečianti viso pasaulio vaikus ir suaugusiuosius švęsti vaikų literatūros skaitymo šventę. Šie metai Lietuvai yra ypatingi, nes Lietuva tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Plakatą ir tekstą sukūrė vaikų knygų iliustruotojas ir autorius Kęstutis Kasparavičius. Vaikų knygos dienos šventė turi savo gilias tradicijas – kasmet vis kitos IBBY (angl. International Board on Books for Young People, liet. Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija) organizacijai priklausančios šalies kūrėjai įgyja teisę sukurti plakatą ir parašyti kreipimąsi į visus pasaulio vaikus skaitytojus. Kreipimasis išverčiamas į daugybę kalbų ir yra išplatinamas po įvairias pasaulio vietas.
Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Panemunio kaimo filialas ir jo vyresn. bibliotekininkė Elena Baronienė prisijungė prie šios gražios šventės ir pakvietė vaikus tapti rašytojais, sukurti savo autorinę knygą ir sudalyvauti renginyje „Maža knyga – didelė širdis“. Knygų pristatymo renginyje dalyvavo „rašytojai“ - Pandėlio gimnazijos 3b klasės mokiniai, jų mokytoja Irena Veikšrienė ir žiūrovai. Renginio pradžioje vaikai buvo supažindinti su šios dienos istorija, K. Kasparavičiaus sukurtu plakatu ir kreipimosi tekstu, prisiminta H.K. Anderseno biografija, jo gyvenimas ir kūryba. Vaikai šiek tiek jaudinosi, žinodami, kad teks savo kūrybos darbą pristatyti žiūrovams, todėl atsipalaidavimui bibliotekininkė Elena Baronienė pakvietė sudalyvauti žaidime. Vaikai išsitraukė lapelius, kuriuose rado užuominas iš H.K Anderseno pasakų. Teisingai pasakę pasakos pavadinimą ir  trumpai nupasakoję pasakos esmę gavo mažą dovanėlę. Su šypsenomis veiduose pradėjome knygų pristatymą. Jaunieji rašytojai išsitraukę knygos skirtuką su eilės numeriu ir vieni po kito suskubo papasakoti apie savo kūrinį. Vieni drąsiau kiti kukliau, bet kiekvienas trumpam įsikūnijo į rašytojo personažą. Renginio kulminacija buvo apdovanojimai. Patį geriausią darbą komisijos sprendimu pristatė ir pagrindinį apdovanojimą gavo Greta Čiučelytė sukūrusi knygą „Gandrai“, jos sukurta pasaka apie tris gandrus  Piką, Paką ir Poką pamoko visus, kad reikia būti draugiškais ir padėti vieni kitiems.
Skatinant vaikus domėtis knygomis, lavinant jų kūrybinę, kalbinę ir meninę raišką yra ieškoma įvairių priemonių. Viena iš jų buvo panaudota ir šiame renginyje. Vaikai trumpam tapo rašytojais, kuriančiais, iliustruojančiais, leidžiančiais ir pristatančiais. Atsakinėjo į skaitytojų klausimus ir suprato, kad kokia yra didelė knygos vertė. Juk knygos- tai tikras lobis, jos padeda jaustis laimingesniais. Knygos moko, knygose gali rasti daug atsakymų į rūpimus klausimus.
Vyresn. bibliotekininkė Elena Baronienė