Antroji skaitmeninė pamoka „Skaitmeninis amžius. Kas tai?“

Atgal

Antroji skaitmeninė pamoka „Skaitmeninis amžius. Kas tai?“

Obelių miesto biblioteka


#alldigitalweek
#SkaitmenineSavaite
 
Kovo 28 d. Obelių miesto bibliotekoje „Skaitmeninės savaitės“ veiklose dalyvavo dar viena moksleivių grupė - 11 klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoja Miranda Nargeliene. Mokiniams buvo pristatyta 2019 metų „Skaitmeninė savaitės“ tema, aptarta skaitmeninių technologijų nauda ugdymui. Netrukus sekė įdomūs užsiėmimai.
Numatytos veikos šį kartą dar įvairesnės. Viena iš užduočių – darbas su internetinės WordArt programos įrankiais. Šį kart mokiniai ne tik bandė išgauti efektingus tekstus pagal pateiktus žodžius, bet ir kūrė savo originalius, vaizdžius tekstinius linkėjimus, o kūrybinius darbus išsiuntė mokytojai per TAMO dienyną.
Mokiniai susidomėję kūrė QR kodus, kuriuose užkodavo norimą informaciją ir aišku vėliau visa tai tikrinome išmaniųjų telefonų ir programėlės pagalba. Tuo viskas nesibaigė - mokiniams buvo išdalinti atspausdinti QR kodai, kuriuos nuskenavę jie surado užduotį – kryžiažodį, parengtą su LearningApps programėle, kuri yra tikra „pagalbininkė“ mokytojams, kuriant netradicines pamokas. Mokiniai taip pat susipažino su „Socrative“ programos įrankių galimybėmis bei atliko trumpą apklausėlę, savo rezultatus įdėmiai sekė kompiuterio ekrane.
Po darbingos veiklos - trumpas žaidimas skaitmeninių technologijų tema, kuris verčia šiek tiek pasukti galvas. Mokiniai bandė įvardinti skaitmenines naujoves, technologijas, kurios be didelės kovos išstūmė įvairius daiktus: laidinius telefonus, kasetinius magnetofonus, kasetes, video kasetes, popierinius žemėlapius, laikraščius, ir kt. Taip pat su mokiniais svarstėme ir diskutavome kiek laiko per dieną mes praleidžiame skaitmeninėje erdvėje ir kaip šios skaitmeninės technologijos mus veikia.
Na o pabaigai, trumpas filmukas „A Day Made of Glass 2 3“. Matyti vaizdai mus nukėlė į ateitį, kurioje skaitmeninės technologijos, virtuali realybė neišvengiama tiek ugdyme, tiek kitose srityse.
Už bendradarbiavimą, pagalbą, perteiktas žinias dar kartą dėkojame Rokiškio r. Juodupės gimnazijos istorijos mokytojai ekspertei Rimai Šimėnienei.
Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Dovilė Šimėnaitė