Kavoliškio bibliotekoje – poezijos valandėlė

Atgal

Kavoliškio bibliotekoje – poezijos valandėlė

Kavoliškio kaimo biblioteka


Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų... Viskas, kas žmogiška. (Paulius Širvys)
 
Kovo 20 dieną Kavoliškio bibliotekoje vyko poezijos valandėlė „Atverkime poezijos skrynią“, skirta Pasaulinei poezijos dienai.
Yra keletas dalykų, kurie nepraranda galios ir aktualumo, nepriklausomai nuo metų laiko, paros meto ar epochos. Vienas jų – poezija. Eilėraštis visų pirma yra pratimas – tiek protui, tiek sielai. Tik atlikdami juos, sugebėsime išlaikyti sveiką dvasią ir gyvą širdį.
Renginio metu susirinkusieji skaitė: P. Širvio, V. Papaurelienės, R.Graibaus, A. Genio, B. Kondrato, J. Balaišio, S. Nėries, E. Mezginaitės, J. Degutytės eiles. Kiekvienas dalyvis išsirinko sau artimą eilėraštį, kurį stengėsi kuo meniškiau perskaityti susirinkusiems. Po to, vyko diskusija – pokalbis, taigi kiekvienas galėjo išsakyti savo nuomonę apie patį autorių ir jo kūrybą.
Šiuolaikiniame pasaulyje eilėraštis – tai pauzė, galimybė nors trumpam susimąstyti ir pasigrožėti. Poeziją skaitantys ir rašantys - žmonės, pasinaudoję proga mąstyti. Štai tokia originalia forma.
Vyresn. bibliotekininkė Jūratė Bulavienė