Skaitmeninė pamoka „Skaitmeninis amžius. Kas tai?“

Atgal

Skaitmeninė pamoka „Skaitmeninis amžius. Kas tai?“

Obelių miesto biblioteka


#alldigitalweek
#SkaitmenineSavaite
 
Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Obelių miesto filiale kovo 26 d. vyko skaitmeninė pamoka skirta „Skaitmeninei savaitei“. Jos metu 12 klasės mokiniai ir kiti dalyviai buvo supažindinti su skaitmeniniu amžiumi, vyko diskusija apie šių dienų skaitmenines naujoves, informacines technologijas, jų įvairumą, pritaikymo galimybes ugdyme.
Skaitmeninės pamokos metu „Skaitmeninės savaitės“ dalyviai susipažino su internetinės „Wordart“ programos teksto formavimo įrankių galimybėmis bei praktiškai išbandė greitą būdą sukurti vaizdingą tekstą naudojant specialiuosius efektus.
Dalyviai kūrė QR kodus, kuriuose užšifravo norimą informaciją, sudarytą iš įvairiausių simbolių. Savo išmaniaisiais telefonais, planšetėmis  ir specialios programėlės pagalba sukurtus QR kodus  išbandė. Taip sužinojo apie informacijos kodavimo būdą grafinėje formoje. Aptarėme, kaip plačiai tai galime taikyti ugdyme ir kitose srityse.
Susipažinome su MO muziejaus projekto „Vilniaus kalbančios skulptūros“ galimybėmis. Savo išmaniuosiuose telefonuose išgirdome pačio Gedimino skambutį ir pokalbį tiesiai iš Šventaragio slėnio. Išklausę Gedimino žodžius išmėginome „Socrative“ programos įrankių galimybes žinių patikrinimui.
Už bibliotekoje „Skaitmeninės savaitės“ metu pasidalintas žinias ir vestas veiklas dėkojame Rokiškio r. Juodupės gimnazijos istorijos mokytojai ekspertei Rimai Šimėnienei.
Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Dovilė Šimėnaitė