Paroda Knygnešio dienai Obelių miesto bibliotekoje

Atgal

Paroda Knygnešio dienai Obelių miesto bibliotekoje

Obelių miesto biblioteka


Yra mūsų tautos istorijoje laiko atkarpa, kurioje telpa žūtbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį. Šios kovos simboliu tapo knygnešys – žodis, kuris net sunkiai išverčiamas į kitas kalbas. Savitai tą padarė italų kalbininkas Pietro U. Dini savo knygoje „Baltijos žiedas“, knygnešį pavadinęs – lietuviškumo kontrabandininku. Ko gero, toks šio žodžio ir viso reiškinio apibūdinimas yra vienas tiksliausių. 2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą, o kovo 16-oji oficialiai paskelbta Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami draudžiamų spaudinių platintojai – knygnešiai.
Obelių miesto bibliotekoje surengta paroda „Atverstos knygos šviesa“, kurioje surinkta ir pateikta informacija apie knygnešius, jų patriotinę veiklą bei knygnešystę – svarbų XIX amžiaus Lietuvos istorijos fenomeną. Parodą galima aplankyti iki balandžio 10 d.
Labai simboliška, kad prieš pat Knygnešio dieną į Obelių m. biblioteką atkeliavo netikėtos dovanos – knygos su pačios sudarytojos, istorikės Vilmos Bukaitės autografu. Nuoširdžiai dėkojame.
Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Dovilė Šimėnaitė