Kavoliškio bibliotekoje edukaciniai užsiėmimai – „Saulė kišenėje“

Atgal

Kavoliškio bibliotekoje edukaciniai užsiėmimai – „Saulė kišenėje“

Kavoliškio kaimo biblioteka


Laukiame žalio pavasario, šviesos iki pat vakaro, sugrįžtančių paukščių. Laukiame šventų Velykų – džiaugsmo dėl skaidresnės savo sielos. Pradedame tvarkyti ir puošti namus, išmetame nebereikalingus daiktus. Atnaujiname ne tik garderobą, bet ir persodiname mus džiuginančius augalus. Norint kažko naujo ir neįtikėtino, galima pasitelkti į pagalbą savo kūrybą ir nustebinti artimuosius bei draugus dar nematytais savo kūrybos darbais.
Kovo 8 dieną Kavoliškio bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai „Saulė kišenėje“. Pavadinimas ganėtinai paslaptingas, tačiau tame ir slypi visa paslaptis. Įdomių vazonų savo augalams nebūtinai turite ieškoti parduotuvėse, juos galima pasigaminti ir namų sąlygomis. Gėlių vazonai namuose jau seniai tapo bene pagrindinėmis interjero puošybos detalėmis. Įvairių formų, spalvų ir dydžių vazonus galima statyti ant stalo, lentynų, grindų, o juose visuomet originaliai atrodys pasodintos mėgiamos gėlės ar įdomiai sukombinuota sausų dekoratyvinių augalų puokštė.
Edukacijos metu, buvo gaminami rankų darbo vazonai kaktusams. Rankų darbo vazonui neprireikia daugybės skirtingų medžiagų, naudojamas tik gipsas ir vanduo. Mišiniui jokių proporcijų netaikome – lygiomis dalimis maišome gipsą ir vandenį, gauta masė turi būti gana tiršta. Vėliau ji supilstoma į norimas formas ir paliekama sustingti. Nors tokį vazoną pagaminti nesudėtinga, tačiau prireikia bent dienos, tam kad jis pilnai išdžiūtų. Neįtikėtinų formų ir dydžių mes jų prisigaminome. Padaryti darbai eksponuojami bibliotekoje. Vazoniniai augalai padės užpildyti tuštumą, suteiks namams kuklaus grožio, papuoš namus spalvingais žiedais. O kaip jūs pasitiksite  pavasarį?
Kavoliškio filialo vyresn. bibliotekininkė Jūratė Bulavienė