Žalia „Pasakų laboratorija“ Obelių miesto bibliotekoje

Atgal

Žalia „Pasakų laboratorija“ Obelių miesto bibliotekoje

Obelių miesto biblioteka


Kovo mėnesio 14 dieną vykusioje „Pasakų laboratorijoje“ vyravo ŽALIA spalva. Šiame rytmetyje dalyvavo Obelių lopšelio-daželio „Boružėliai“ kartu su auklėtoja K. Jasinevičiene. Jau juntamas pavasaris, dienos ilgėja, saulė vis dažniau šviečia ir šildo, bunda gamta, visi pasiilgę žalumos, todėl „Pasakų laboratorijos“ tema būtent „Žalia“.
Pasakų laboratorijos metu kalbėjome apie žalią spalvą, jos reikšmę, susipažinome su „Ž“ raidele. Įvardinome, kur gamtoje sutinkame žalių spalvų. Svarstėme ar pas mus yra žalių gyvūnų, paukščių ir kodėl jie yra žali. Vaikai sudalyvavo žaidime „Atspėk žalią daiktą“, po to patys vardino, kokių dar žalių daiktų žino. „Boružėliai“ sužinojo, kaip išgauti žalią spalvą, kai jos po ranka tiesiog nėra, aišku atlikome ir bandymą.
Jau puikiai žinome, kad vaikams labai patinka spalvoti lipdukai, todėl sekančios veiklos metu ant mūsų žalios planetos Žemės klijavome lipdukus, kuriuose vaizduojami vien tik žali daiktai, augalai, gyvūnai. Viskas tapo žalia.
Kadangi jau esame bibliotekoje, naturalu, kad be knygų neapsieiname. Bibliotekoje ieškojome žalių knygų, o knygose ieškojome žalios spalvos akcentų. Vaikams ypač įsiminė perskaityta pamokanti istorija apie Žalią Katiną. Aptarus šią istoriją vaikai ją iliustravo, na o iliustracijos puikuojasi mūsų bendrame darbe „Mūsų žalias pasaulis“.
 Visi kartu turėjome gerą laiką ir tikrai pažinome žalią spalvą.
Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Dovilė Šimėnaitė