„Bibliotekos įvaizdis socialiniuose tinkluose ir kas traukia interneto vartotoją“ Sėlynėje

Atgal

„Bibliotekos įvaizdis socialiniuose tinkluose ir kas traukia interneto vartotoją“ Sėlynėje

Sėlynės biblioteka


Mokymai Rokiškio rajono savivaldybės J.Keliuočio viešosios bibliotekos filialų darbuotojams „Bibliotekos įvaizdis socialiniuose tinkluose ir kas traukia interneto vartotoją“ Sėlynės kaimo bibliotekoje
Vieni sako, kad socialiniai tinklai tai ateitis, kiti kalba, kad tai šių laikų rykštė. Tačiau technologijų amžiuje socialiniai tinklai tampa puikiu komunikacijos su bendruomene šaltiniu. Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Sėlynės kaimo bibliotekoje kovo 7 d. rajono filialų bibliotekininkai susirinko į mokymus „Biblioteka socialiniuose tinkluose ir kas traukia interneto vartotoją“. Šiuos mokymus bibliotekos darbuotojams vedė VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro inovacijų rinkodaros specialistė Aistė Ragauskaitė. Aistė yra gimusi ir augusi Sėlynės kaime, išvykusi studijuoti į Kauną, liko ten dirbti.
Sėlynės kaimo bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Renata Baltrūnienė susirinkusius filialų darbuotojus pasveikino su artėjančia kovo 8 – ąja ir Lietuvių kalbos dienomis. Mokymų organizatorė pasidžiaugė, kad kolegos domisi naujovėmis, inovacijomis ir atvyko į Sėlynės kaimo biblioteką daugelis pirmą kartą. Kolegos buvo supažindinti su Sėlynės kaimo atsiradimo istorija, kaimo pavadinimo kilme, Sėlynės įžymiais žmonėmis ir lankytinomis vietovėmis. Mokymų dalyviai aplankė paminklą signatarui, mokytojui Leonardui Grigoniui – Užpaliui.
Pirmoje mokymų dalyje buvo kalbama apie biblioteką socialiniuose tinkluose ir kas traukia vartotojus. Kadangi socialinių tinklų yra nemažai, buvo aptarti pagrindiniai: Facebook, Google+, Printerest, Instagram, LinkedIn. Kartu su mokymų dalyviais buvo analizuojama, kaip jie vykdo komunikaciją socialiniuose tinkluose. Anot lektorės Aistės Ragauskaitės itin svarbu patrauklios informacijos paruošimas socialiniams tinklams. „Socialinių tinklų vartotojus galime patraukti trumpu tekstu ir kokybiška nuotrauka. Kiekvienas mūsų veiksmas ir pateikiama informacija turi būti apgalvota, kūrybiška, inovatyvi ir orientuota į mūsų tikslinę grupę. Mokymuose viešosios bibliotekos filialų darbuotojai  buvo supažindinti su tekstinės informacijos parengimo taisyklėmis, bei analizavo vaizdinės informacijos galimybes. Dažniausiai numatydami veiksmus socialiniuose tinkluose neturime jokio plano, o dar svarbiau nežinome tikslo, todėl  antroje mokymų dalyje buvo kalbama kaip susidaryti minimalų veiksmų planą ir suformuluoti pagrindinį tikslą. Formuojant įvaizdį socialiniuose tinkluose daugelį darbų daro rinkodaros profesionalai, viešųjų ryšių specialistai, o kaimo bendruomenėse tokių žmonių nėra, todėl buvo aptartos galimybes, kaip geriausiai valdyti informaciją savarankiškai. Taip pat buvo susipažinta su informacijos rengimo, maketavimo programa, kuri gali būti kiekvieno bibliotekininko pagalbininkė.
Patys geriausi kolegų atsiliepimai Aistei apie mokymų kokybę bei aktualumą. Didelis dėkui sėlynietei Aistei Ragauskaitei už paaukotą atostogų laiką, atvykimą iš Kauno, savo patirtį, nemokamas žinias ir nuolatinį bendradarbiavimą su Sėlynės biblioteka.
Sėlynės vyresn. bibliotekininkė Renata Baltrūnienė