Magiška spalvų raizgalynė!

Atgal

Magiška spalvų raizgalynė!

Aleksandravėlės kaimo bibliotekoje


Sakoma, kad mūsų pasąmonė mums siunčia ženklus, tik mes nemokame jų pamatyti... Sakoma, kad yra metodų, kurie padeda mums pasveikti, išsivalyti nuo blogų minčių, suprasti, pažinti save, tik mes jais nesinaudojame ar nepraktikuojame. Fraktalinis menas. Kas tai?
Pats žodis „fraktalai“ skamba moksliškai, negirdėtai ir, atrodytų, kad su menais neturi nieko bendro. Iš tiesų terminas „fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio fractus, reiškiančio „sudarytas iš dalių“. Fraktalinės formos, tai chaotiškai besikartojančios formos, sudarančios tam tikrą tvarką. Galime piešti sveikatos fraktalus, meninius fraktalus, santykių fraktalus, minties formos ir norų fraktalus.
Aleksandravėlės bibliotekoje kovo 2 d. vyko edukacinis užsiėmimas„Fraktalai“, kurio metu dalyviai susipažino su diagnostiniu fraktalų piešimo būdu. Skambant ramiai muzikai, užsimerkus, giliai įkvėpus ir iškvėpus, nešami muzikos garsų, neatitraukdami rankos, su juodu tušinuku, brėžėme  įvairias linijas, užsimerkę traukėme spalvotą pieštuką (spalvotų pieštukų turėtų būti mažiausiai 32) ir jau atsimerkę spalvinome. Vėl užsimerkę traukėme kitą spalvą, ir taip kol neliko baltų erdvių.
Buvo keista, tai pirmas toks edukacinis užsiėmimas, kurio metu buvo visiška tyla. Tikrai keista.... „Lietuva, magiškas spalvas tau siunčiu“, taip vadinosi bibliotekoje eksponuojamų užsiėmimo dalyvių darbų paroda.
 Taip pat vykorašysenos konkurso „(Ne)daili rašysena!“ apdovanojimai (konkursas bibliotekoje vyko vasario 19-23 dienomis ir buvo skirtas Lietuvių kalbos dienoms). Viso konkurse dalyvavo  11 rašto mėgėjų.  Jauniausiai dalyvei – 9 metai, vyriausiajai – 78 metai. Visų rašysenos buvo dailios ir nedailios, kaip kas įžiūrėjo. Juk kiekvienam grožis savaip atrodo. Šįkart nebuvo jokių nuostatų. Tiesiog, iš pirmo žvilgsnio. Susumavus atsiliepimus, buvo nutarta, kad visi dalyviai vienodai verti šio apdovanojimo.
Aleksandravėlės filialo vyresn. bibl. Alma Mekšėnienė