Lietuvių kalbos dienos

Atgal

Lietuvių kalbos dienos

  2019-03-12

Lietuvių kalbos dienos rengiamos jau trečius metus. Tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių.  Šių dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.
Minint lietuvių kalbos dienas,  Vaikų ir jaunimo skyriuje veikė spaudinių paroda „Tos žemės vardas – Lietuva“ ir Rokiškio J. Tūbelio progimnazijos 4 klasės mokinių piešinių paroda „Papuošiu Lietuvą žodžiais gražiais“ (mokytoja J. Deksnienė).
Vyko popietės jaunimui „Aš – Lietuvos dalis“, kurių metu Rokiškio J. Tūbelio progimnazijos 7 klasės mokiniai (mokytojos B. Budreikienė ir B. Vėtienė) pasiskirstę į komandas dalyvavo viktorinoje „Kodas – lietuvių kalba“. Mokiniai atsakinėjo į klausimus apie lietuvius rašytojus, jų kūrybą, turėjo prisiminti, kada išleista ir kaip vadinosi pirmoji lietuviška knyga. Reikėjo teisingai baigti patarles ar priežodžius, gilino žinias apie lietuvių kalbą.
Dalyviai džiaugėsi įdomiai praleistu laiku - netradicine pamoka bibliotekoje!
 
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė