Rytmetis „Čiulbėsiu paukšteliu“

Atgal

Rytmetis „Čiulbėsiu paukšteliu“

Pandėlio miesto biblioteka


Visi su nekantrumu laukiame pavasario. Dienos ilgėja, vis dažniau šypsosi saulytė, pamažu bunda gamta, iš šiltesnių kraštų grįžta paukščiai. Pavasaris atneša daug džiaugsmo ir švenčių.
Tad, pirmąją pavasario dieną kovo 1-mąją lydimi auklėtojos Aldonos Muradovos į biblioteką rinkosi Pandėlio vaikų lopšelio darželio auklėtiniai. Na, o mes bibliotekos darbuotojos, nutarėme kartu su darželio ugdytiniais, pasidžiaugti sugrįžusiais giesmininkais ir kartu papramogauti, pažaisti, išbandyti jėgas įvairiose užduotyse. Pirmiausia tai vaikai susipažino su pavasario kalendoriumi, kuris visiems priminė, kad ne tik kiekvieną mėnesį, bet ir kiekvieną dieną atsitinka kas nors nuostabaus: užtraukia pirmąją giesmę vieversys, parskrenda pempes ir gandrai, geltonai pražysta šalpusniai ir mėlynuoja žibutės. O paukščiai, dangaus ir žemės tarpininkai, nuo seno traukia žmogų savo pranašumu: gebėjimu skraidyti, čiulbėti, pasinerti vandenin. Stebina ir paukščio iš kiaušinio atsiradimas, tapęs daugelio tautų mito apie žemės ir visatos kilmę įvaizdžiu. Vaikučiai klausėsi padavimų apie vieversėlį – artojo draugą, apie gandrą, kodėl jis gaudo varles ir apie kregždės įkirptą uodegą. Paukščiukai visiems padovanojo pilną pintinę gėlyčių, o tarp tų gėlyčių – daug paukštukų laiškelių. Laiškeliuose įvairios mįslės apie paukščius ir jų balsų pamėgdžiojimai. Smagaus ratelio „Pampampuri“ žaidime vaikai spėliojo, kurgi paukšteliai suka savo lizdelį ir peri vaikelius. Vaikučiai smagiai rungėsi ir žąsų plaukimo varžybose, kas pirmas atplauks į krantą.
Smagiausiu rytmečio akcentu tapo įspūdingas paukščių koncertas, kurio metu visi vaikai susiskirstę į grupeles imitavo paukščių balsus, o šiam orkestrui dirigavo meno vadovė.
Prisimindami Lietuvos nacionalinį paukštį – gandrą deklamavome skaičiuotę „Gandrai, gandrai ga ga ga“, sušokome ir lietuvių liaudies ratelį „Garnys, garnys“. Visi dalyviai smagiai ir linksmai džiaugėsi sugrįžusiais paukščiais ir atbudusia gamta. Džiugu, kad vaikai laisvai geba bendrauti, yra kūrybiški ir išradingi.
Atsisveikindami vaikučiai padovanojo savo sukurtas knygeles ir visi vieni kitiems palinkėjome, kad ilgai lauktas pavasaris lai atkeliauja į kiekvieno širdį su saulės skraiste, vaiskia šiluma, pienių šypsenomis, paukščių čiulbesiu ir pačiomis gražiausiomis pavasario šventėmis. Tegu su atgimstančia gamta mūsų visų sielose skleidžiasi gerumo, meilės ir džiaugsmo gėlės.
Pandėlio m. vyresn. bibliotekininkė Audronė Kiaulėnienė