Obelių miesto bibliotekoje „Širdyje gražiausias vietovardis“

Atgal

Obelių miesto bibliotekoje „Širdyje gražiausias vietovardis“

Obelių miesto biblioteka


Per LIETUVIŲ KALBOS DIENAS žengiame į 2019-UOSIUS – LIETUVOS VIETOVARDŽIŲ METUS. Lietuvos vietovardžiai – tai didžiulis tautos atminties ir kalbos lobynas, kurį svarbu išsaugoti kaip nematerialųjį tautos kultūros paveldą. Įvairios Lietuvos vietovės žavi seniai nusistovėjusiais pavadinimais, jų kilme, daryba...
Obelių miesto bibliotekoje surengėme bibliotekos skaitytojų suburtuves „Širdyje gražiausias vietovardis“, kurių metu pagaminome Lietuvos kontūrinį žemėlapį, ant šio kiekvienas užrašė patį gražiausią vietovardį. Siekiant išsaugoti ir senųjų vietovardžių atminimą, įrašėme ir jau išnykusius vietovardžius. Smagu buvo skaityti dar negirdėtus vietų pavadinimus, o dar smagiau, kad skaitytojai rašydami vietovardžius rinkosi ne bet kokį, o ypatingą, artimą, net primenantį vaikystę, susijusį su dabartimi, ateitimi... Pastebėjome, kad daugeliui savame krašte vietovardžiai patys gražiausiai, brangiausi, skambiausi, įdomiausi, širdžiai mieliausi, o pavadinimai išnykę iš sąrašų ar žemėlapio – vis tik nedingsta, jie  išlieka giliai atmintyje.
Po vietovardžiais esą užfiksuota mūsų krašto gyventojų kūryba, kalba, užkoduota kita vertinga kultūrinė ir istorinė informacija. Mes tikrai turime kuo didžiuotis – mūsų Lietuva turtinga gražiausiais vietovardžiais, spalvinga kalbine gama.
Obelių miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Dovilė Šimėnaitė