Lietuvių kalbos dienos 2019 m. –„Knyga: nuo molinės iki skaitmeninės“ -Martynonių bibliotekoje.

Atgal

Lietuvių kalbos dienos 2019 m. –„Knyga: nuo molinės iki skaitmeninės“ -Martynonių bibliotekoje.

Martynonių kaimo biblioteka


Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje.
Mykalojaus  Daukšos žodžiais kreipiamės  į malonųjį skaitytoją: „Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausiai išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą...“
Knyga ir kalba neatskiriami dalykai,  kalbos išmokstam iš knygų . Mūsų edukacijos tema „Knyga: nuo molinės iki skaitmeninės“. Edukaciją vedė Rokiškio raj. Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Snieguolė Galvelienė. Ji pasakojo kokios buvo pačios pirmos knygos, kaip jos tobulėjo. Skaidrėse pavaizduotos molinės, ant papiruso rašytos knygos. Skaitytojai turėjo galimybę pamatyti knygų parodą: senosios „kantyčkos“, Brailio raštu rašytos, įvairių formų, dydžio knygos. Snieguolė pateikė klausimus apie lietuvių kalbą, knygas.  Renginio metu prisiminėm  retai vartojamus gražius žodžius , turim rūpintis tokių žodžių  išlikimu.
Vyresn. bibliotekininkė Rita Inčiūrienė