Susitikimas su atsiminimų knygos „Kai aš buvau sesele“ autore Ramute Mikutyte Pandėlio miesto bibliotekoje

Atgal

Susitikimas su atsiminimų knygos „Kai aš buvau sesele“ autore Ramute Mikutyte Pandėlio miesto bibliotekoje

Pandėlio miesto biblioteka


Gražią žiemos popietę į Pandėlio miesto biblioteką rinkosi ištikimi bibliotekos lankytojai. Čia vyko susitikimas su Ramute Mikutyte, kuri parašė atsiminimų knygelę „Kai aš buvau sesele“. Knygelės autorė daug metų gyvena Vilniuje, o kilusi ji yra iš Juodupės, ten gyvena ir plati jos giminė, o ir pati dažnai atvažiuoja į tėvų butą Juodupėje pasislėpti nuo miesto šurmulio.
Knygos autorė pasakojo, kodėl ėmė rašyti atsiminimus apie pirmąją savo profesiją, „Rašau, norėdama nors kiek praskleisti uždangą apie tarybinės medicinos pasiekimus ir gydymą tuometinėse ligo­ninėse tiems, kurie vis dar ilgisi tarybinių laikų medicinos, nežinodami jos užkulisių. Knygą skiriu savo ilgametei draugei (dabar jau išėjusiai anapilį) ukrainietei gydytojai Vierai Gaidar, padėjusiai surasti teisingą kelią, pasirenkant naują profesiją. Kai baigiau Panevėžio medicinos mokyklą, man buvo tik šešiolika. Dirbti pradėjau rudenį, suėjus septyniolikai metų. Paskyrimą gavau Vilniaus kūdikių namuose. Nuo tada prasidėjo mano klajonės po medicininių įstaigų koridorius. Deja, ten taip ir nesuradau savo vietos, nors 13 gy­venimo metų paskyriau būtent medicinai,“ susitikimo metu pasakojo Ramutė Mikutytė.
Vėliau Ramutė Mikutytė Maskvos institute baigė vokiečių kalbą, įgijo techninės literatūros vertėjos specialybę ir beveik penkis dešimtmečius vertėjavo, daug keliavo, gyveno Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje. Dabar dažnai nuskrenda į Norvegiją pasimatyti su sūnaus šeima.
Savo atsiminimų knygelę „Kai aš buvau sesele“ autorė padovanojo Pandėlio bibliotekos skaitytojams. Ryšulį knygų autorė padovanojo ir Panevėžio kolegijos Medicinos fakultetui – mokslo įstaigai, kurią R. Mikutytė kadaise ir baigė.
Pandėlietės sužavėtos klausėsi taip gražiai, sklandžiai ir išsamiai dėstomos knygos autorės kalbos apie savo gyvenimą.
Vyresn. bibliotekininkė Aušra Skaburskienė