Pristatyta nauja edukacinė programa

Atgal

Pristatyta nauja edukacinė programa

  2019-02-25

Vaikų ir jaunimo skyriuje startavo nauja edukacinė programa „Ožakmenis – Rokiškio puntukas“. Programas idėja – inovatyvia skaitmenine technologija sudominti jaunesniojo ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikus savo krašto etnopaveldu. Projekto metu bendradarbiaujant su Panevėžio kraštotyros muziejumi, Panevėžio regiono bibliotekų Vaikų literatūros skyriais, kūrybinių industrijų atstovais buvo sukurtas interaktyvus „kilimas“ - ETNOkilimas, pagrįstas mobilių aplikacijų naudojimu. Kilimui sukurta mobili programėlė pritaikyta „Android“ operacinės sistemos mobiliesiems įrenginiams ir planšetams. Mobilioje aplikacijoje, pasitelkus grafinio dizaino elementus, vaizdinę ir garsinę medžiagą vaikų pažinimui pristatomi svarbiausi Aukštaitijos regiono gamtos objektai.
Prieš metus skyriuje buvo pristatyta edukacinė programa „Ką ošia Dviragis?“, o šį kartą įtaigiai ir įdomiai pristatyta programa apie Rokiškio krašto mitologinį objektą Ožakmenį, jo kilmę. Mūsų šalis žemėje saugo didelį gamtos turtą – riedulius. Dešimtmečiais žmonės juos siekia parsigabenti į namus, panaudoti statybose, židiniams mūryti, aplinkai puošti. O geologai siekia, kad ledyno ar kitų gamtos jėgų atneštas akmuo toje vietoje ir liktų, nes, perkeltas kitur, jis praranda gamtinę vertę. Ne tik gamtinę, bet ir istorinę, nes daugybė riedulių apipinti vietos žmonių pasakojamomis legendomis ir padavimais.
Kur „gimsta“ akmenys, kur jie atsiranda? Kaip jie atkeliavo į Lietuvą? Kokie akmeniniai turtai, garsėjantys keistomis istorijomis ir neįtikėtinomis legendomis, slypi Rokiškio rajone? Į šiuos ir į kitus iškilusius klausimus apie akmenis sužinojo Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos 3 klasės mokiniai ir mokytoja Raimonda Rumšiene edukacinėje programoje „Ožakmenis – Rokiškio puntukas“. Taip pat jie sudalyvavo eksperimente, kas pastatys didesnę akmenukų piramidę.
 
Susidomėjusius nauja edukacine programa, prašome registruotis tel. Nr. 8 458 52793
 
Vyresn. bibliotekininkė, edukatorė Nadiežda Ivanova