Istorijos pamoka pradinukams vasario 16-ajai Obelių miesto bibliotekoje

Atgal

Istorijos pamoka pradinukams vasario 16-ajai Obelių miesto bibliotekoje

Obelių miesto biblioteka


Mūsų šalies-Lietuvos istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis datomis, dienomis. Būtent tokia yra ir Vasario 16-oji, labai reikšminga kiekvienam Lietuviui.
Jau praėjo 101-eri metai nuo Lietuvos nepriklausomybės akto pasirašymo. Kartu su Obelių gimnazijos pradinukais ir mokytojomis Milda Ščerbickiene bei Ina Bieliūniene džiaugėmės, kad Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis Vokietijoje surado teksto originalą.
Vasario 16-osios dokumento tekstą pasirašė 20 tarybos narių tarp kurių ir mūsų kraštą garsinęs žymus šalies veikėjas Vladas Mironas. Tai dvasininkas, lietuvybės žadintojas ir valstybės kūrėjas, vasario 16-osios akto signataras ir ministras pirmininkas, kariuomenės kapelionas ir gulaguose nukankintas politinis kalinys, kurio šaknys-Panemunio krašte, nedideliame Kuodiškių kaime, šalia Vyžuonos upės.
Vaikai ne tik susipažino su V. Mirono asmenybe, bet ir kalbėjome apie Lietuvos simbolius- tai vėliavą ir herbą-Vytį.
Nekantraudami vaikai laukė praktinės užduotėlės. Pasiskirstę į penkias komandas jie turėjo sudėlioti dėlionę Vytį. Sudėlioję dėlionę pirmieji skubėjo savo patarimais pagelbėti kitai komandai.
Šventinė pamoka įprasminta žiniomis pasibaigė, bet vaikų noras sužinoti, išgirsti, pažinti nesibaigia.
 
Obelių miesto vyresn. bibliotekininkė Gražina Deksnienė.