Geriausios 2018 metų knygos vaikams rinkimai

Atgal

Geriausios 2018 metų knygos vaikams rinkimai

  2019-02-11

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Metų knygos rinkimus inicijavo Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija ir ją rengia kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.
Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius keturiose - vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos - knygų kategorijose. 2018 m. įtraukta penkta kategorija - publicistikos ir dokumentikos.
Už labiausiai patikusią knygą balsuoti galima šiais būdais: interneto svetainėje: http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt; elektroniniu paštu: metuknyga@lrt.lt bei paštu. Daugiausiai skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje.
Vaikų ir jaunimo skyrius mažuosius skaitytojus sausio ir vasario mėn. kviečia į „Geriausios 2018 Metų knygos vaikams“ rinkimus.
Jau vyko pirmieji knygų pristatymai Juozo Tūbelio progimnazijos mokiniams. Susitikimo metu bibliotekininkės papasakojo apie knygų autorius, trumpai apžvelgė visas metų knygas vaikams, esančias „Pasakų namuko“ stende. Vaikai deklamavo Violetos Palčinskaitės eilėraščius iš knygos „Eilėraščiai iš namų“. Buvo sekliais ir aiškinosi Neringos Vaitkutės knygoje „Klampynių kronikos“ nutikusius keisčiausius dalykus. Paskaičius keletą ištraukų iš Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Draugystė ant straublio galo“, mokiniai suskubo išsikirpti po draugystės širdelę. O kad primintų tuos laikus, kai ranka buvo rašomi laiškai (ištraukos skaitytos iš Jurgos Vilės knygos „Sibiro haiku“), visi parašė laišką savo brangiausiam žmogui – mamai, tėčiui, sesei, broliui, močiutei, seneliui ir pan. Paskui už labiausiai patikusią knygą vyko balsavimas interneto svetainėje.
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė