Tradicinis pavakarys „Kelionių gidas“ Sėlynėje

Atgal

Tradicinis pavakarys „Kelionių gidas“ Sėlynėje

Sėlynės biblioteka


Sausio 31 dieną Sėlynės bendruomenės namuose vyko tradicinis pavakarys „Kelionių gidas“. Keliavome po Afrikos ir Azijos žemynus.
Kelionių gidė sėlynietė Jūratė Čypienė pasakojo apie potyrių kelionę po Nepalą, Mustango karalystę, Himalajų kalnus. Nepalas – viena skurdžiausių pasaulio valstybių. Šalis, turinti tokių gamtos turtų, kaip aukščiausi pasaulio kalnai, sraunios upės, dažnai neturi elektros. Ši kelionė buvo savo jėgų ir ištvermės išbandymas, kai per parą radikaliai kelis kartus pasikeičia lauko temperatūra nuo minusinės iki pliusinės, o kopiant į kalnus slėgis gniaužia kvapą, sukasi galva ir nuo lipimo tinsta kojos.
Visai kitokiais kelionės įspūdžiais dalijosi Birutė Dapkienė, kuri didžiąją savo atostogų dalį skyrė Etiopijai. Etiopija yra viena seniausių ir skurdžiausių pasaulio šalių, bet išliko labai autentiška, nes niekada nebuvo kolonizuota. Didžiausias Etiopijos turtas – jos unikalios gentys. Tačiau, pasak Birutės, jeigu neturėsi vietinių vedlių, niekada nepateksi į uždaras gentis. Komunikacija su jais sudėtinga, nes žmonės neturi vardų, nesinaudoja kalendoriumi, viską skaičiuoja pagal pilnatį, ima mokestį už kiekvieną fotoaparato blykstelėjimą. Tai kelionė laiku atgal, kur išlikusi senoji kultūra, papročiai, kuriuos mums sunku suprasti.
 Omanas - valstybė pietvakarinėje Azijos dalyje, sužavėsianti kiekvieną atostogų Artimuosiuose Rytuose ištroškusį keliautoją. Ši įvairios gamtos ir stulbinančios istorijos šalis stebina aktyvaus turizmo ir poilsio galimybėmis: dykumos, paplūdimiai, salos, kalnai, urvai, šaltiniai – tai, ko Omane daugiau nei galima įsivaizduoti. Omano sultonate Birutės laukė tikras poilsis su arabiška prabanga lankant mečetes, muziejus, prabangių kvepalų gamyklas.
Vyresn. bibliotekininkė Renata Baltrūnienė atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į knygas, kurias verta perskaityti ir kurios nukelia mus į tas pačias vietoves, kurias  apkeliavome šį jaukų pavakarį padedami nuotraukų ir filmuotos medžiagos. Tai Steve Davei knyga „Nepamirštamos vietos, kurias verta bent kartą pamatyti gyvenime“ kuri geografiškai išsamiai supažindina su Nepalu, Etiopija ir kitomis šalimis, bei lankytinomis vietovėmis. Biografinė Carmen Bin Ladin knyga „Mano gyvenimas Saudo Arabijoje“ – tai pasakojimas, perkeliantis mus į pačią Saudų Arabiją, kur draudžiamas alkoholis, o moterys vertos kiek kupranugaris. Abraham Verhese jaudinanti šeimos saga „Vienuolės paslaptis“, kurios veiksmas vyksta kaip tik tose vietovėse Etiopijoje, kurių kelionės labirintais vedė mus gidė Birutė Dapkienė. Tai tik keletas knygų pavyzdžių iš gausaus knygų fondo, kurias galime pasiūlyti skaitytojui. Dėkojame Jūratei Čypienei ir Birutei Dapkienei už turiningą, įdomią kelionę po egzotiškas ir ne kiekvienam lietuviui įveikiamas šalis!
Vyresn. bibliotekininkė Renata Baltrūnienė