Kavoliškio bibliotekoje edukaciniai užsiėmimai – Fantazijos epidemija

Atgal

Kavoliškio bibliotekoje edukaciniai užsiėmimai – Fantazijos epidemija

Kavoliškio biblioteka


Pinti daiktai visada žavi: jie kažkokie jaukūs, visur derantys. Tačiau pinti iš tradicinių medžiagų nėra paprasta – vytelių paruošimas pynimui yra gana sudėtingas, tam reikia įgūdžių. Todėl kai atradome pynimą iš popieriaus – nusprendėme pabandyti.
Sausio 23 ir 30 dienomis, Kavoliškio bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai „Fantazijos epidemija“. Kodėl epidemija? Ogi todėl, kad kartą pabandžius, nebeįmanoma sustoti. Pynimas iš popieriaus - iš tiesų paprasta, be to, galima panaudoti nereikalingą popierių. Ir dar – ekologiška, nes žaliava popierinė, o kartu mažiname ir šiukšlių kiekį. Gaminiai gaunasi labai gražūs, juos sunku atskirti nuo pintų iš vytelių.
Pynimui galima naudoti senus laikraščius ir žurnalus, nereikalingus kažkokių dokumentų lapus. Vyteles, arba, tiksliau – susuktus vamzdelius galime nudažyti prieš pinant arba vėliau – visą gaminį. O jei pintus daiktus nulakuosime – jie bus labai tvirti ir ilgai tarnaus.
Pynimo būdai tokie patys, kaip ir iš vytelių. Jei pinsite didesnį daiktą (pvz., pintinę skalbiniams) – geriau į vidų įdėkite formą (pvz., kartoninę dėžę), kurią tiesio apipinsite ir vėliau išimsite, tuomet gaminys bus gražios formos.
Toks pynimas labai įtraukia, nes yra lengvas, o rezultatas visada geras. Patogu ir tai, kad vamzdelius galima sujungti (tam naudojami klijai „Lipalas“), todėl lengvai galime pinti didelius daiktus. Juos galime nudažyti bet kokia spalva – tiks plovimui atsparūs dažai, kuriais dažomos sienos, o paskui nulakuoti akriliniu laku. Galima dekoruoti ir dekupažo technika.
Pabandykite – tai ne tik įdomus, bet ir praktiškas kūrybinis procesas. Galima nupinti įvairiausių daiktų ne tik sau, bet ir dovanų savo draugams ar artimiesiems. Padaryti darbai eksponuojami bibliotekoje.
Vyresn. bibliotekininkė Jūratė Bulavienė