Edukacinė popietė Suvainiškio bibliotekoje

Atgal

Edukacinė popietė Suvainiškio bibliotekoje

Suvainiškio biblioteka


Sausio 26 d. vyko edukacinis užsiėmimas „Šiuolaikinės močiutės mezga taip!“. Esamos ir būsimos močiutės, nešinos siūlais ir virbalais, rinkosi į biblioteką. Nuo senų senovės lietuvės moterys buvo darbščios, akylos, kūrybingos. Net ir po sunkių darbų jos rasdavo laiko austi, megzti, siuvinėti, siūti...
Mezgimas gerina nuotaiką. tamsios mintys pasitraukia ir taip sumažinama psichologinė įtampa. Šiuolaikinės močiutės jau retai kada pramogauja megzdamos ar nerdamos. Visos vaikystėje esame mačiusios rankdarbiais užsiimant savo mamą, močiutę, tetą. Kaip nuostabu buvo stebėti, kaip greitai jų rankose mažėjo storas vilnos kamuolys. Yra pasakyta – rankdarbiai – tai puikus būdas pamiršti rūpesčius ir „nuleisti garą“, suvaldyti neigiamas emocijas. Mezgimas ne tik ramina, bet ir padeda atsiskleisti kūrybiškumui, lavina meninį skonį.
Edukacinį užsiėmimą pravedė Nida Skruodienė. Ji yra dalyvavusi su savo darbais parodose. Pasiūlė megzti vaikiškas taputes - batukus. Kai kurios moterys virbalus ir siūlus į rankas paėmė po keleto metų. Nida sužavėjo savo nuoširdumu, dvasingumu, įdomiai visos pasidalinom įspūdžiais.
Paklausus Nidos, kad ji pradėjusi  megzti, ji atsakė, kad išmoko dar būdama visai vaikas. Manau, kad be fantazijos  sunku mėgti  rankdarbius. Ją turint, įsijungia vidinis variklis, kuris nenustoja veikti net tada, kai atrodo niekas nesiseka, idėjų nėra, pavargsti, nuleidi rankas ir t.t.
Į klausimą, kodėl susidėmėjo būtent mezgimu,  Nida atsakė, kad jos šeimoje visi  stengėsi kažką susikurti patys: močiutė mezgė, audė, siuvo, mama nėrė, mezgė. Visi rūbai,  kojinės,  megztiniai, kelnės ir  t.t. viskas buvo sukurta savo rankomis, net užuolaidos išaustos. Paklausus, kas jai yra mezgimas, atsakiusi, kad tai yra  nepagydoma liga, bet teikianti pasitenkinimą, atpalaiduojanti nuo slogių minčių. Su virbalais Nida nesiskiria  ir kelionėse – greitai ir prasmingai esą tada laikas prabėga. Kūrybingas žmogus aplinkiniams tiesiog skleidžia gerą aurą.
Visoms susirinkusioms užsiėmimas praskaidrino nuotaiką. Dalyvavo net moterys iš Latvijos.
Suvainiškio filialo vyresn. bibliotekininkė Regina Šimėnienė