Žiobiškyje – Laisvės gynėjų dienai paminėti šaškių –šachmatų turnyras

Atgal

Žiobiškyje – Laisvės gynėjų dienai paminėti šaškių –šachmatų turnyras

Žiobiškio biblioteka


Sausio 13 dieną minima ypatinga Lietuvos istorijos data – Laisvės gynėjų diena. Prieš dvidešimt aštuonerius  metus vykę įvykiai tapo ne tik skaudžia mūsų patirtimi, bet ir mūsų stiprybe. Tuomet apginę savo Laisvę, tapome tauta, kuri ir mirtinos grėsmės akivaizdoje geba nepasiduoti, kovoti, laimėti.
Šiandien sausio 13-osios įvykius saugome atmintyje kaip skaudų ir ypač taurų mūsų tautos momentą.
Žiobiškyje šiems įvykiams paminėti buvo surengtas šaškių – šachmatų turnyras. Tragiškus sausio 13-tosios įvykius priminė ir tylos minute pagerbti žuvusius pakvietė Žiobiškio bibliotekininkė Gintarė Skardinskienė. Visus susirinkusius pasveikino Žiobiškio bendruomenės pirmininkė Virginija Ardavičienė.
Aštuntus metus vykstantis renginys sukvietė nemažai dalyvių iš Rokiškio, Kamajų k. ir Vilniaus.Turnyre dalyvavo 8 šachmatų ir 9 šaškių žaidimo mėgėjai. Šachmatų turnyre I vietą laimėjo - Laimutis Mikėnas, II vietą - Raimundas Ivanauskas, III vietą  - Robertas Marčiulionis. Šaškių žaidime I vietą laimėjo – Egidijus Kavaliauskas, II vietą – Julius Prakelis, III vietą -  Ramutė Uokienė.
Kol vyko šaškių, šachmatų kovos, mažiesiems ir jauniesiems žiobiškėnams bei jų svečiams, buvo paruoštas žaidimų kambarys, kuriame jie linksmai ir draugiškai praleido popietę.
Renginio dalyviai kitais metais pažadėjo vėl susitikti ir dar labiau populiarinti šaškių ir šachmatų žaidimą.
Žiobiškio bibliotekininkė Gintarė Skardinskienė
 Nuotraukos Aušros Kežutienės