Kavoliškio bibliotekoje – literatūrinė popietė skirta Kristijonui Donelaičiui atminti

Atgal

Kavoliškio bibliotekoje – literatūrinė popietė skirta Kristijonui Donelaičiui atminti

Kavoliškio biblioteka


Sausio 10 dieną Kavoliškio bibliotekoje vyko literatūrinė pokalbių valandėlė – Atminties paveldas. Skirta atminti Kristijoną Donelaitį. Valandėlėje dalyvavo 3-4 klasių Kavoliškio mokyklos – darželio mokiniai ir jų mokytoja Inga Repšienė.
Valandėlės metu vaikams buvo pristatyta ir papasakota apie vieną savičiausių Europos poetų, lietuvių literatūros klasiką. Kristijonas Donelaitis pasižymėjo išskirtiniu rašymo stiliumi, draugiškumu bei jautrumu. Tai asmenybė, kuri kovojo už laisvę, teisybės žodį bei sugebėdavo suburti žmones draugėn. Skaidrėse mokiniams buvo pristatytas ir vienas žinomiausias autoriaus kūrinys, poema - Metai. Poemoje aprašomi gamtos vaizdai, kaip gyveno būrai, ponai ir prievaizdai. Akcentuojama dirbančių žmonių kasdienybė. Metuose vaizduojami keturi metų laikai tapatinami ir su žmogaus gyvenimo kasdienybe, rūpesčiais, kurie vis kas metai kartojasi.
Valandėlės eigoje drauge su mokiniais ir mokytoja skaitėme ištraukas iš poemos Metai. Vaikams buvo įdomu tarti kitokius žodžius, o ir jų tartis nebuvo tokia kokia esame įpratę kalbėti. Popietę užbaigėme akcentuodami įdomiausius faktus apie Kristijono Donelaičio gyvenimą bei jo kūrybą.
Bibliotekoje taip pat veikia spaudinių paroda skirta atminti Kristijoną Donelaitį – „Atminties paveldas“.
Vyresn. bibliotekininkė Dovilė Matuzonienė