Viešnios - vaikų rašytojos

Atgal

Viešnios - vaikų rašytojos

  2018-12-20

Gruodžio mėnesį vaikų ir jaunimo skyriuje apsilankė ir su mažaisiais skaitytojais susitiko net dvi mėgiamos vaikų rašytojos Liuda Petkevičiūtė ir Astra Kar.
Gruodžio 3 d. Rokiškio Senamiesčio ir Juozo Tūbelio progimnazijų pirmaklasiams, jaunoms šeimoms su vaikais savo kūrybą pristatė iš Rokiškio kilusi rašytoja, lyrinių pasakų apie gamtą autorė, aktorė Astra Kar. Savo knygoje „Mamų pasakos“ jautriai kalba apie vaiko pasaulį: „Matau mamą, pasilenkusią ties vaiko lovele. Matau vaiko akis - plačiai atmerktas, smalsias, laukiančias...“ Mažieji lankytojai, kurie tik pradeda kelti koją į biblioteką, sulaikę kvėpavimą klausė apie pasakose šėliojantį pavasarį, nupurčiusį nuo obelų žiedlapius tarsi pusnis, apie skruzdėles, kurios  bando įveikti jų kelyje pasitaikančias kliūtis ir kitų pasakų. Su entuziazmu mažieji patys bandė jas skaityti. Išvykdama rašytoja klasėms padovanojo knygelių.
Gruodžio 10 d. sulaukėme viešnios iš Vilniaus, vaikų rašytojos Liudos Petkevičiūtės. Rokiškio Senamiesčio ir Juozo Tūbelio progimnazijų antrų klasių mokiniai turėjo progą susipažinti su rašytojos knygų įvairove, sužinoti apie jos gyvenimą, kūrybą. "Mano gyvenimas nuo gimimo susijęs su knygomis ir jų kūrėjais: užaugau puikaus rašytojo ir knygiaus, Vytauto Petkevičiaus šeimoje. Esu tas Kodėlčius, kurį mano tėtukas aprašė savo knygoje „Kodėlčius“ (1974). Taigi visą gyvenimą gyvenu, kaip ir dera Kodėlčiui – mokausi, domiuosi, domiuosi ir mokausi...Pati irgi rašau – nuo mažens.“, - kalbėjo rašytoja Liuda Petkevičiūtė. Susitikimo metu buvo žaidžiami žaidimai. Renginio metu buvo pagerbtas rašytojos tėčio, legendinio rašytojo, Vytauto Petkevičiaus atminimas. Dalyviai galėjo apžiūrėti parodą, skirtą rašytojo 10-osioms mirties metinėms. Susitikimo metu buvo galima įsigyti mėgstamos rašytojos knygų, atvirukų, gauti autografą. Atsisveikindama autorė bibliotekai padovanojo nuotaikingų, linksmų knygų.
Vyresn. bibliotekininkė Sigita Tvirkutienė