Šiaurės šalių literatūra bibliotekoje skleidė paslaptingą nuotaiką

Atgal

Šiaurės šalių literatūra bibliotekoje skleidė paslaptingą nuotaiką

  2018-12-03

 Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje vyko 22 – oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ją organizavo Asociacijų Norden Sąjunga, bendradarbiaujant su nacionalinėmis asociacijomis Norden. Projektą remia Šiaurės ministrų taryba. Tamsėjančiomis lapkričio 12-18 dienomis vaikus, jaunuolius ir suaugusiuosius visose Šiaurės ir Baltijos šalyse suvienijo šiaurietiška knyga. Tuo pačiu metu visose Šiaurės ir jų kaimyninėse šalyse balsu buvo skaitomos pasirinktos knygos. Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų ir kitų žmonių susibūrimo vietų vyko skaitymai balsu, parodos, debatai ir kt. kultūros renginiai. Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitės metu vaikai, paaugliai ir suaugusieji buvo kviečiami susipažinti su literatūriniais herojais. Savaitės ašimi tapo metų temai „Šiaurės herojai“ skirtos knygos. Jose susitikta su įvairiausiais personažais, kurie vienaip ar kitaip prisiima herojų vaidmenis.
Rokiškio rajono Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyrius prisidėjo prie nuostabios pasakojamosios literatūros tradicijos dalyvaudamas Skaitymo balsu dienoje „Auštant“.  Lapkričio 12 d. vyko tradicinė šviesos ir žodžio šventė „Herojai Šiaurės šalyse“. Žvakių šviesoje balsu buvo skaitomos ištraukos iš švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygos vaikams „Superherojų vadovas“. Tai istorija apie mergaitę Lisą, iš kurios mokykloje tyčiojasi berniukų gauja. Vieną dieną nuo užgauliotojų pasislėpusi bibliotekoje mergaitė atranda magišką knygą, kuri viską pakeičia. Ši knyga tampa mergaitės virsmo į nesustabdomą superheroję „Raudonoji kaukė“ pradžia. Po skaitymų kiekvienas dalyvis turėjo galimybę pasimatuoti paslaptingą raudoną kaukę bei piešė savo superherojų ir jį pristatė. Parengta piešinių paroda.
Paslaptingos šiaurietiškos savaitės metu bibliotekoje siautė rašytojos Astridos Lindgren sukurti superherojai Pepė Ilgakojinė, Ronja ir Kalsonas. Jie buvo skaitytojų draugai ir renginių vedėjai. Rokiškio lopšelio/darželio „Pumpurėlis“, „Pelėdžiukų“ grupės vaikai „traukinuku“  su personažais keliavo po biblioteką, susipažino su knygomis, žaislais, eksponuojamomis parodomis apie šiaurės šalis, pasiklausė istorijos apie Pepę Ilgakojinę, ragavo Karlsono uogienės ir dūko su Ronja.
Bibliotekos lankytojai lankė spaudinių ir lėlių parodą „Knygų personažai ieško skaitytojų“, kurioje buvo eksponuojamos šiaurietiškos literatūros knygos ir jų veikėjai.
Vyresn. bibliotekininkė, edukatorė Nadiežda Ivanova